Proč si vybrat dřevěnou zahradní lavici? 

Proč si vybrat dřevěnou zahradní lavici?

Zahradní lavice by neměla chybět u žádného domu. Nabídne možnost odpočinku a setkání s rodinou nebo přáteli, ale také zútulní celou zahradu a dodá jí osobitý ráz. Stačí jen vybrat tu pravou, která bude odpovídat vašim nárokům na design, ale i na funkčnost. Není divu, že dřevěné lavičky jsou čím dál tím populárnější volbou, splňují totiž i ty nejnáročnější požadavky. 

Udržovaná dřevěná lavička evokuje pohádkovou atmosféru a hodí se jak do moderní zahrady, tak ke starším domkům. Dřevo obecně působí hřejivým dojmem, který můžete ještě zvýšit zvolením vhodného odstínu. Je dostatečně pohodlné, neublíží mu ani celoroční pobyt venku, je antistatické a při správné péči dlouho vydrží. 

Vybírejte masivní dřevo 

Vyplatí se sáhnout především po lavičce z masivu, který může být doplněný odolnou kovovou konstrukcí. U takové lavice máte jistotu, že unese i těžší váhy nebo víc lidí najednou bez nepříjemného viklání a kývání. Další nespornou výhodou takového zahradního nábytku je jeho dlouhověkost – pokud dřevo čas od času alespoň natřete ochranným lakem, vydrží vám klidně i desítky let v perfektním stavu. 

Slaďte nábytek se zbytkem zahrady 

Dřevěná lavice by měla ladit k ostatnímu zahradnímu nábytku a doplňkům. Důležitý je tedy nejen masivní stůl ve stejném stylu, ale i barva podsedáků či polštářů, slunečník, zahradní osvětlení nebo třeba rozmístěné květináče. Dřevo má ovšem tu výhodu, že vám dává prakticky volnou ruku a dá se zkombinovat do mnoha stylů a aranžmá. 

Je jasné, že kvalitní dřevěné lavice nepatří k nejlevnějším, například plastové posezení můžete pořídit za zlomek ceny. Když ale vezmete v úvahu životnost a to, že je víc než pravděpodobné, že vám dřevo vydrží po celý život, je to dobrá investice. Pokud chcete přeci jen snížit náklady, vybírejte lavice ze smrkového nebo borovicového masivu, které platí za levnější, ale přesto velmi odolné materiály.