Co nevynechat při návštěvě Mexika? 

Co nevynechat při návštěvě Mexika?

Láká vás dovolená, která v sobě bude spojovat nespoutanou exotiku, vyhřáté pláže, průzračné moře i jedny z nejznámějších světových památek? Pak je pro vás tou pravou volbou Mexiko. Zarezervujte si svou zaslouženou dovolenou přes cestovní kancelář a spojte odpočinek na lehátku s aktivní turistikou za památkami. 

Prozkoumejte hlavní město 

Hlavní město Mexico City, jehož historické centrum najdeme na seznamu UNESCO, je jedním z nejdůležitějších kulturních center světa. Náměstí Plaza de la Constitución, vystavěné na pozůstatcích aztéckého velkoměsta Tenochtitlán, nesmíte vynechat. Stejně impozantní je Catedral Metropolitana, největší kostel v Latinské Americe. Čtvrť Coyoacán je zase plná romantických uliček a kaváren. 

Za koupáním, náboženstvím i výhledem 

Přímořské město Acapulco si vás získá nekonečnými plážemi a bujným nočním životem. Severní část je tradičnější, v té jižní naleznete několik moderních výškových hotelů. Kromě vodních sportů zde můžete provozovat třeba i vyhlídkovou jízdu na koni. 

Teotihuacán je nejvýznamnější náboženské centrum celé Střední Ameriky. Mnoho lidí ho popisuje jako magické místo se zvláštní energií, které skrývá mnohá tajemství. Nachází se zde třetí největší pyramida na světě a několik kilometrů dlouhá Cesta mrtvých. 

Známá mexická sopka Popocatépetl je opředená řadou legend. Je to také druhý nejvyšší bod Mexika, má 5426 metrů. Špičku celoročně pokrývá sníh, skrz který občas proráží mračna sopečných plynů. 

Pozůstatky mayské civilizace 

Mérida je město, kterému se někdy přezdívá Paříž západu. V minulosti zde stávalo rozlehlé mayské sídliště, dnes tu najdeme velkolepé paláce, náměstí, parky a sochy. Nejvyhledávanější místní památkou je katedrála Catedral de San Idelfonso, jejíž interiér vyplňuje působivá socha Krista. I tu opřádají mnohé legendy. 

Po stopách mayské civilizace se můžete vydat i k městu Cancún, nachází se zde totiž cenné pozůstatky. Mimo to patří Cancún mezi oblíbená kosmopolitní letoviska.