Dostali jste pozvánku na svatbu? Vyvarujte se nejčastějších chyb v oblékání 

Dostali jste pozvánku na svatbu? Vyvarujte se nejčastějších chyb v oblékání

Svatba je významná událost v životě každého, a je jedno, jestli bude malá, velká, v kostele nebo na louce. Pozvání jistě udělá radost každému, neměli bychom ale zapomínat na to, že i pokud to pozvánka přímo nespecifikuje, oblečení svatebčanů má svá pravidla. Jak najít rovnováhu mezi vkusným a elegantním oblečením a přijatelnou mírou pozornosti? 

Den patří nevěstě 

Starý dobrý zvyk velí, že na svatbě nikdo nesmí být krásnější než nevěsta. V žádném případě byste se ji tedy neměli snažit přebýt, plesové šaty nechte doma. Pokud se svatba koná venku, na matrice nebo na městském úřadu, můžete zvolit méně formální oblečení, jako jsou koktejlky nebo krajkové šaty, avšak do kostela si rozhodně neberte krátké minišaty s odhalenými pažemi. Nepatří sem ani boty s otevřenou špičkou nebo velký výstřih. 

Pozor na správné barvy 

Tak jako je pro dámy na svatbě zakázaná bílá barva, podobné je to s černou. Stejně tak raději nevolte slonovou kost, smetanovou, šampaňskou nebo velmi světle růžovou či žlutou. Pokud si opravdu chcete něco bílého vzít, nechte si ji jen jako doplněk ve formě psaníčka, lodiček nebo náhrdelníku. Povolené je i bílé sáčko, pokud svatba probíhá v chladnějších měsících. 

Nezapomeňte, že na svatbu s největší pravděpodobností přijdou i starší příbuzní. I když mladší generace možná vaše boty na vysoké platformě a výstřih až na pupík ocení, tu starší byste mohli pohoršit, a to rozhodně není nálada, která by na svatbě měla panovat. Boty na podpatku jsou samozřejmě velmi vhodné, měly by ale být decentní. 

A co muži? 

Muži to mají v tomto ohledu o mnoho jednodušší, stačí jim klasický oblek v černé, šedé nebo tmavě modré barvě, košile a kravata. Chybu tak může udělat prakticky jen v tom, že mu některá část oblečení nesedí střihem nebo velikostí, opasek neladí k barvě bot nebo zvolí špatnou obuv – vhodnou pánskou společenskou obuv poznáte tak, že má šněrování.