Chyby, kterých se dopouštíme při líčení očí

Chyby, kterých se dopouštíme při líčení očí

Líčení je bezesporu ryze ženský problém. Zatímco některé mají líčení už doslova v malíku, jiné se s líčením každý den stále ještě perou. A zatímco některé ženy dosahují opravdu skvělých výsledků po každém líčení, některé nejsou se svým líčením spokojeny. Zejména bývá problém u líčení očí, které se ženám ne vždycky zamlouvá. Důvodem špatného nalíčení očí však bývá několik chyb, kterých se dopouští při nanášení linek, stínů a dalších líčidel.  

Mají až příliš tmavou a tlustou oční linku 

K velkým chybám při líčení očí patří například i příliš tmavá oční linka. Většinou bývají oční linky samozřejmě tmavé, ale pokud je tato linka příliš tlustá, nevypadá to vůbec hezky. Kromě toho, že by se mělo ubrat na výraznosti, by se ženy se světlejšíma očima měli zamyslet nad používáním trochu světlejších odstínů. Co třeba zvolit modré oční linky nebo hnědé? Ženám se zelenýma očima sluší zase fialové nebo švestkově zbarvené odstíny.  

Nehezké vnitřní linky 

Některé ženy mají tendenci si dělat nejen horní oční linku na víčku, ale také tu vnitřní v dolní části oka. Jenže takové oční linky nevypadají opět nejlépe, pokud se nepoužije bílá tužka, která má tendenci oči opticky zvětšovat. Pokud se oko vykreslí černou nebo tmavě zbarvenou tužkou, oko je naopak opticky menší. Navíc dochází i ke zvýraznění vrásek.  

Až příliš třpytivé stíny 

V současné době jsou trendy a šik flitry a třpytky. Většina žen proto automaticky sahá po třpytivých odstínech na oční víčka. Jenže mnohdy je to právě ta chyba, která zkazí veškeré oční líčení. Třpytivé odstíny, zejména pokud jsou nanášeny po celém očním víčku, nevypadají vůbec hezky. Raději bychom měli sáhnout po matných odstínech, případně po jemnějších perleťových stínech, které dodají hezký lesk.