Časté chyby v líčení, které přidávají roky navíc

Časté chyby v líčení, které přidávají roky navíc

Líčení je každodenní proces, během kterého ze sebe chtějí udělat ženy krásné dámy. Mnohé ženy nejsou sebevědomé, pokud se ráno nenalíčí, a tak si dokonce rády i přivstanou, jenom aby se ve svém těle cítily dobře. Bohužel co se týče líčení, jedná se o obor či odvětví, kterému mnohé ženy nerozumí. A jelikož některé ženy líčení nerozumí, přesto se líčí, dopouští se zásadních chyb, které je nezkrášlí, ale které jim naopak přidají pár let navíc. Pojďme se podívat na několik velice častých chyb, kterých se ženy dopouští a které ženám přidávají na věku.  

Tmavé oční stíny 

Mnohé ženy jsou zvyklé už od svých třinácti let nosit tmavé oční stíny. Kouřové líčení je sice stále v módě a in, ale na druhou stranu se nehodí na oční víčka žen, kterým není dvacet. Tmavé oční stíny mohou působit velice tvrdě a mohou oko dělat opticky menším. S přibývajícím věkem se oční víčka žen propadají a pod tíhou černých očních stínů se tak mohou oči propadnout ještě víc, což tedy nevypadá zrovna nejlépe. Ideální bude vsázet spíše na neutrální stíny a na světlé oční stíny, které oko opticky zvětší, což je důležité.  

Výrazné oční linky 

Další chybou, které se ženy dopouští při líčení, jsou výrazné oční linky. Pokud se dělají s pomocí tekutých linek, rázem je oko výraznější. Takto výrazné oční linky se však nehodí ženám po třicítce. Kromě toho se oční linky nesmí nanášet na spodní víčko, jelikož to podtrhuje kruhy pod očima a nositelka tak vypadá, že několik dní nebo hodin nespala.  

Když chcete nosit oční linky i po třicátém roce, vsaďte na oční linky nakreslené s pomocí obyčejné tužky. Jsou méně výrazné, přesto oko hezky opticky zvětší. Pamatujte však na to, že se linky nanáší jenom na vrchní oční víčko a ne na to spodní. Nechcete přece vypadat, jako kdybyste nespali pár hodin.  

Až příliš mnoho make-upu 

Další chybu, kterou ženy dělají, je, že si na svou pleť nanáší až příliš mnoho make-upu. Všeho moc škodí, a to i v tomto případě. Pokud se make-upu nanese mnoho, zvýrazní se až příliš vrásky, které se make-upem chtěly zamaskovat.