Mýty, kterým věříme a které škodí naší pleti

Mýty, kterým věříme a které škodí naší pleti

Během léta musíme o svou pokožku pečovat dvakrát více, než jsme zvyklí. Důvodem je neustále žhnoucí sluníčko, které je nebezpečné pro naši pleť. Zejména při opalování si hodně zahráváme, ale nemůže se ženám odepřít, že chtějí být během léta krásně bronzově zbarvené. Bohužel v souvislosti s letní péčí o pleť se můžeme setkat s mnoha mýty, které nám však škodí. Víte, jaké mýty to jsou? Věříte jim taky? 

Opalování je zdravé 

Jak jsme zmínili, sluníčko je velmi nebezpečné a škodí nám. Přesto se vystavujeme a svou pokožku a pleť ohrožujeme. Mnohé ženy však žijí v domnění, že opalování je zdravé. Sice je opálená pleť krásná, ale to, co opálení předcházelo, rozhodně zdravé nebylo. Víte, že až devadesát procent poškození pleti je způsobené slunečním zářením? Pigmentové skvrny či vznik vrásek má na svědomí právě to, že se opalujeme.  

Stačí se mazat jednou denně, a to ráno 

Kdepak. Na mazání opalovacím krémem není nic špatného. Právě naopak – je to to nejlepší, co pro svou vytíženou pokožku můžete udělat. Rozhodně se nemažte jen ráno, namazat se ráno opravdu nestačí. Při nanášení opalovacího krému se nebojte nanášet krému více, nesnížíte tak ochranu pokožky. Ideální je, když budete krém aplikovat tak třicet minut před začátkem opalování, ale nezapomeňte pak aplikaci krému zopakovat, ideálně při větším pocení nebo ve chvíli, kdy vyjdete z bazénu či moře.  

Make-up je dostatečná ochrana 

Mnohé ženy se domnívají, že make-up je dostatečná ochrana před slunečním zářením. Jenže to samozřejmě není pravda. Make-up nemívá dostatečně vysoké UV filtry, aby ochránil vaši pokožku před žhnoucím a nebezpečným sluníčkem. Raději nanášejte na pleť kvalitní krémy, které zajistí pleti pořádnou ochranu. Dokonce se doporučuje nanášet nejdřív kvalitní opalovací krém a na něj pak make-up, pokud na něm přes léto trváte.