Pojmy týkající se kryptoměn a odpovědi na ně

Pojmy týkající se kryptoměn a odpovědi na ně

O kryptoměnách jste dnes už určitě slyšeli. I když to není zrovna novinka na investičním a finančním trhu, lidé je zaregistrovali až poměrně nedávno, kdy se proslavila hlavně jedna kryptoměna, a to Bitcoin. V současné době lidé do kryptoměn hojně investují své úspory, chtějí na nich zbohatnout, ale odborníci se shodují na tom, že na nich zbohatnout nelze. Digitální měna jménem kryptoměna je však možnost, jak platit na internetu i v kamenných prodejnách.  

Pokud jste pevně rozhodnuti, že se do světa kryptoměn chcete podívat, že chcete být jeho součástí, pak je třeba si vysvětlit několik pojmů, jež se kryptoměn týkají. S nimi můžete přijít do kontaktu a je dobré vědět, co dané pojmy znamenají.  

Co jsou to kryptoměny? 

Na úvod je třeba si vysvětlit, co to vlastně kryptoměny jsou. Kryptoměny jsou vlastně digitální měny čili také virtuální měny, které jsou vytvořené na základě kryptografických protokolů. Tato měna je označována za elektronické peníze, které jsou dnes už alternativou klasických měn, jako je libra nebo koruna či euro.  

Co je to Blockchain? 

Setkat se můžete s pojmem “Blockchain”. Co to ale je? Je třeba vědět, že virtuální měna ke svému bezproblémovému a správnému fungování využívá síť počítačů po celém světě. Každá jednotka kryptoměny je jen zápisem v počítači. Celá síť a zároveň také databáze všech kryptoměn je právě Blockchain.  

Co je to Bitcoin? 

Bitcoin je jen jedna kryptoměna z mnoha. Je to kryptoměna dnes asi nejznámější, která kryptoměny dostala do podvědomí lidí. Vytvořena byla už před deseti lety, a to anonymním tvůrcem. Bitcoin vznikl v době, kdy se celý svět vypořádával s ekonomickou a také finanční krizí. V té době měl Bitcoin hodnotu pár centů.  

Co je to altcoin? 

V souvislosti s Bitcoiny se můžete setkat také s pojmem altcoin. Jedná se o alternativní kryptoměnu vůči Bitcoinu. Je to tedy virtuální měna, která využívá technologii Blockchainu. Altcoin vznikl před osmi lety, prvním altcoinem byla kryptoměna dnes známá jako Litecoin