Deset zlozvyků, které brání ve zbohatnutí

zlozvyky

Přestože peníze nejsou všechno, potřebujeme je k snadnějšímu životu. Proč jich má někdo hodně a někdo jiný méně?  Výstřednost, hazardní hry a vložení peněz do nespolehlivých bank a firem – jistý způsob, jak přijít o majetek. Každý to ví. Ale ne každý ví, že mnoho dalších zlozvyků mohou zabránit v tom, abychom se stali bohatými, když máte vysoký plat, nebo dobrý příjem z podnikání.

Co brání tomu, abychom byli bohatí a úspěšní? Zde je 10 zlozvyků, kterých se musíme zbavit, při snění o bohatství:

1.      Chamtivost

Tento sklon je nutné překonat jako první. Nákup levného a nekvalitního zboží, se prodražuje. Najímání levné, ale nekvalitní pracovní síly, také nevede k prosperitě firmy.

2.      Impulzivnost

Každé rozhodnutí je třeba zvážit. Zvlášť, když jde o peníze. Kupovat zbytečné věci, že se nám líbí,může vést k chudobě. Čím více peněz, tím dražší rozmar, tím větší je ztráta.

3.      Zvyk utrácet peníze iracionálně

Půjčit si peníze, a pak si koupit drahý telefon nebo značkové oblečení – špatně. Rozumný člověk si vezme úvěr pouze na rozvoj svého podnikání nebo jako investici do vzdělávání.

4.      Neschopnost rozhodovat

Neumíte se rozhodnout?  Obraťte se na odborníky.

5.      Zvyk trpělivě čekat na zázrak

V dětství nás učí vytrvalosti a trpělivosti. Všechny tyto dovednosti jsou užitečné, ale v práci a v podnikání se nevyplatí čekat na zázrak.

6.      Touha po okamžitém zisku

Neschopnost plánovat, přemýšlet o tom, jak můžete získat rychle peníze, nepřispívá k obohacení.

7.      Zvyk srovnávat sebe s ostatními

Měřit úspěšnost podle toho, že někdo má lepší auto, zlatý řetěz kolem krku, oblek od Versace, přinejmenším, není rozumné. To vede k potřebě utrácet peníze na zbytečné věci, krůček k dluhům a chudobě.

8.      Zvyk fňukat a litovat se

Úspěšní lidé nefňukají, nelitují se, ale jsou sebekritičtí. Hledají chybu u sebe, nikoliv u někoho jiného.

9.      Zvyk „vytahovat se“ před přáteli a příbuznými

Přišel jste nečekaně k penězům? Nevytahujte se před ostatními, nebo ve chvíli, kdy budete potřebovat pomoct, otočí se k vám zády.

10.  Zvyk počítat peněžním měřítkem úspěch a štěstí

Ten, kdo chápe, že peníze jsou pouze prostředkem, nástrojem, ale samy o sobě nemohou přinést štěstí, je schopen dosáhnout úspěchu.