Domácí přírodní šampony na problémové vlasy

domácí šampony

Mnozí lidé jsou nespokojeni se svými vlasy. Nadměrná mastnota nebo sucho, křehkost, nedostatek lesku bývá velmi častým problémem. Existuje celá řada přípravků na váš konkrétní problém, jsou jich plné reklamy. Bohužel, i přes relativně vysokou cenu takovýchto produktů, často nejsou zdaleka tak efektivní, jak výrobci tvrdí. To však neznamená, že všechny tyto přípravky jsou k ničemu. Účinek je spojený s typem vlasů uživatele. Přesto se určitě vyplatí vyzkoušet lidové způsoby, jak zlepšit zdraví vlasů a vyzkoušet vlasové masky a domácí šampony, které jsou potvrzeny staletou praxí za nízkou cenu.

Banán a citron

Směs se připraví z poloviny banánu a ze šťávy z poloviny citronu, přidáme vaječný žloutek. Složky se smísí a rozmělní do hladka. Tento šampon je vhodný pro všechny vlasy, je přijatelný pro časté použití.

Hořčice

Lžíce suchého práškuz hořčice se zředí ve 2 litrech teplé vody. Omytí hlavy normalizuje mastnotu ve vlasech, výrazně zlepší kvalitu mazových žláz v pokožce hlavy. Hořčice rovněž urychluje růst vlasů.

Žloutek

Recept byl znám již ve starověku a je jednoduchý. Vetřete vaječný žloutek do mírně vlhkých vlasů, poté opláchněte teplou vodou. Žloutek dělá vlasy zdravé a lesklé, zlepšuje prokrvení pokožky hlavy. U suchých a křehkých vlasů k žloutku přidejte lžičku olivového oleje.

Vratič

Pro přípravu léčivého roztoku potřebujete lžíci rostliny, kterou zalijete 2 šálky vařící vody, necháte vyluhovat po dobu 2 hodin. Nálev scedíte a vlasy jednou za dva dny propláchnete.

Kopřiva

Vývar kopřivy se již dlouho používá, dává vlasům lesk. Prostředky se připraví následujícím způsobem: 100 g suroviny (čerstvé nebo sušené) přelijeme 1 litrem teplé vody, přidá se 9% roztok octa a směs se vaří při nízké teplotě po dobu půl hodiny. Filtrovaný vývar se používá jako šampón.

Bramborový škrob

 

Škrobový prášek se vtírá do vlasů, jemně promnete po dobu 10 minut. Poté opatrně hlavu osušte ručníkem a zbytky škrobu vyčešte kartáčem. Účinný způsob, jak „na sucho si umýt vlasy“.

Byliny

Chmelové šištice, lopuchový kořen, měsíček a březové listí ve stejném poměru, zalijeme 50-100 ml vody, necháme vyluhovat 5-10 minut. Roztok se aplikuje na mírně vlhké vlasy, necháme působit půl hodiny a omyjeme teplou vodou. Nástroj má baktericidní účinek, posiluje vlasové kořínky a aktivuje růst.