Mýty, které se týkají celulitidy a kterým řada žen věří

Mýty, které se týkají celulitidy a kterým řada žen věří

Je mnoho vad na kráse, s nimiž se nejedna žena musí v současné době potýkat. Zatímco některé ženy přistupují k vadám na kráse pozitivně a nesnaží se je zahnat všemi možnými prostředky, některé ženy s nimi bojují opravdu usilovně. K nejvíce nechtěným vadám na kráse patří zejména vrásky na čele nebo v okolí očí či celulitida, kterou má takřka každá žena, jen málokterá se ji však rozhodne přiznat. 

Celulitida je v ženském světě problém, který je velice často diskutovaný a probíraný. Ženy tomuto termínu také často říkají pomerančová kůže a bohužel se za ni kdejaká žena stydí. V souvislosti s celulitidou a tím, že je toto téma opravdu velice často probírané, se do koloběhu dostává celá řada mýtů a pověstí, jimž bohužel nejedna žena věří. Prozraďme si proto nejčastější mýty týkající se celulitidy a vyvraťme si je.  

Celulitida může vzniknout je na nohou 

To je omyl. Na nohou ženám nejvíce vadí proto, že nevědí, že se celulitida může vyskytnout i na jiných částech těla. Například může vzniknout na bocích nebo také na pažích, ale samozřejmě nejčastěji postihuje zmiňovaná stehna nebo také zadek.  

Za celulitidu nebo také za pomerančovou kůži může nejčastěji zvětšení objemu podkoních tukových buněk, které obsahují bohužel nestrávené toxiny a také metabolity. To poté souvisí s nedostatečnou funkcí lymfatického systému, jenž látky v tomto případě neodvádí. A následkem toho vznikají nevzhledné dolíčky na pokožce.  

Masáže nejsou účinné 

Mnohé ženy se domnívají, že masáže jsou to, co na celulitidu rozhodně nezabírá. Jenže to je další omyl. Masáže jsou právě to, co na celulitidu poměrně rychle zabere a co ji z těla doslova vyžene. Kromě toho pomáhá také změna životního stylu, pravidelný pitný režim a samozřejmě také zdravý jídelníček. Do svého každodenního života byste také měli zařadit pohyb a cílené posilování postižených partií, také pomůže prokrvování pokožky, čehož docílíte třeba tím, že budete střídavě pouštět teplou a studenou vodu ve sprše.