Chyby, kterých se dopouštíme při depilaci

Chyby, kterých se dopouštíme při depilaci

Mít dokonale oholené nohy, které se nebudeme bát ukázat u bazénu nebo u moře – cíl, který si na léto stanovila nejedna žena. A jelikož právě ochlupení umí rapidně snížit sebevědomí, dámy se snažily svůj stanovený úkol splňovat. Co týden se pouštěly do depilace a bohužel řada z nich se dopustila chyb, což vedlo k nehezkému a nedostatečnému oholení. Jaké chyby způsobily, že čas strávený s voskem nebo pásky byl spíše promarněný? 

Holení ve špatném směru 

Jakým směrem rostou chloupky? Otázka, na kterou musíte znáte odpověď. Pokud se totiž pustíte do depilace chloupků ve špatném směru, výsledky nebudou dostačující. Chloupky se trhají vždy proti směru jejich růstu čili pokud používáte depilační pásky, škubeme s nimi od kotníků nahoru.  

Vyhazování pásku, dokud ještě lepí 

Řada žen se depilace pomocí pásku vzdala. Důvodem byla velká spotřeba těchto pomocníků, kteří díky svému lepivému povrchu uchytily ochlupení na nohou. Depilační vosk je rázem nahradil. Ale nemusel, pokud by se pásek použil vícekrát. 

Nikde není napsáno, že se depilační pásek po prvním použití vyhazuje. Obecně platí, že dokud lepí, tak funguje.  

Depilace ihned po koupání 

Ať už používáte depilační vosk, který ohřívač vosku před použitím řádně připraví na akci, nebo jste věrní páskům, nikdy se do odstraňování chloupků nepouštějte ihned po uvolňující, relaxační koupeli. Není to proto, že by pokožka byla vlhká, spíše za to může vyprodukovaný kožní maz, jenž se tak stává přirozeným “nárazníkem” nacházejícím se mezi voskem a pokožkou.  

Pokud se přece jen chcete pustit do domácí procedury po koupeli, své nohy poprašte například pudrem, který končetiny mazu zbaví. 

Nulová péče 

Věděli jste, že na úspěšnou depilaci má vliv i to, jak se staráte o svou pokožku? Pokud nepoužíváte peeling a tím nezbavujete své nohy odumřelých kožních buněk či zanedbáváte její hydrataci, vede to k růstu chloupků špatným směrem a k jejich zarůstání, což poté vede ke špatně provedené depilaci. Tak pozor na to – všechno se vším souvisí.