Obří šneci jako trend dneška. Nevšední mazlíček, který budí rozpaky

Obří šneci jako trend dneška. Nevšední mazlíček, který budí rozpaky

Pořídit si domácího mazlíčka s sebou nese změnu denního harmonogramu. Tedy alespoň co se psů týče. Najednou s nimi musíte chodit na venčení a věnovat jim trochu času ze svého dne. Když se však pořídíte takového obřího šneka, rázem povinnost venčení odpadá. A odpadá také nutnost přerovnat svůj harmonogram. Proč si ho tedy nepořídit?

Obří šneci jsou hitem poslední doby. Jejich atraktivita roste už jen tím, že ke svému spokojenému životu toho nepotřebuje mnoho. Postavte mu terárium z hliníkových profilů a rázem uvidíte, jak šťastný bude. Navíc nestojí mnoho, vyjde na pár desítek korun a pořídit si ho lze nejen na internetu, ale také na burzách či v mnohých zverimexech.

Co šneci jedí?

Obří šneci jsou společníci, kteří vás nebudou nijak rušit. Prakticky si ani neuvědomíte, že je máte doma. Jsou to nenároční tvorové, i proto se hodí zejména pro děti, kteří se chtějí naučit toleranci vůči zvířatům a kteří po nějakém takovém společníkovi už doslova prahnou. 

Jejich stravování je velmi snadné. Jedí ovoce, čínské zelí, také kousky sýra a pošmáknou si i na vařených těstovinách nebo salátu. Milují mrkev, rajče, dokonce i odřezky z jablek či okurek. A když už bude nejhůř, pošmáknou si také na mechu. 

Co jste možná nevěděli o obřích šnecích

Závěrem si pojďme zmínit několik zajímavostí. Pokud se totiž pro chov obřích šneků rozhodnete, pár informací byste o nich měli znát. Kupříkladu věděli jste, že se dokážou zahrabat až patnáct centimetrů do hlíny, kde přečkávají zimu? Ve volné přírodě jsou obrovskými škůdci, kteří nemají přirozeného nepřítele. 

I proto k jeho chovu je zapotřebí trochu odvahy. Ne každý se chce se šnekem mazlit, zároveň ne vždy má šnek “mazlivou” náladu. Přece jen mluvíme o tvorovi o třiceti centimetrech.