Nevýhody permanentního make-upu

Nevýhody permanentního make-upu

Pokud zvažujete, že si necháte nově udělat permanentní make-up, jeho výhody najdete asi všude. Ale je třeba zvážit i jeho nevýhody. Než navštívíte kosmetický salón, měly byste si zjistit také co nejvíce informací o každém ošetření. Zjistěte si nejdříve, co je to vlastně permanentní make-up a zda vám toto kosmetické ošetření vyhovuje. Permanentní make-up má i své nevýhody. Nikdy neriskujte a raději se ptejte ve svém okolí, zda má již někdo podobnou zkušenost. Třeba vám ona dotyčná doporučí konkrétní kosmetický salón, nebo vám sama řekne, že není o co stát. Vždy není úplně na škodu vědět, zda je péče doopravdy skvělá. Může se stát, že vám totiž onen trvalý make-up nebude sedět a pak budete dlouho vypadat, jak nechcete. Vyhněte se neověřeným salónům krásy, těm, kde to není moc příjemné, neodpoví vám ani na základní otázky a nepředají informace.

Co se tedy pod pojmem permanentní make-up skrývá, si povíme. I když samo slovo permanentní znamená trvalý či stálý, není to na vždy. Permanentní make-up vám určitě nevydrží navěky a někdy je to dobře. Díky permanentnímu líčení totiž zvýrazníte kontury svého obličeje a ty by vám měly vydržet až 5 let. Můžete si nechat zvýraznit obočí, oční linky anebo rty. Jde o formu tetování, takže se připravte na bolest i otoky. Ošetření provádí vyškolené pracovnice pomocí tetovací jehly. Někdy si můžete zvolit lokální anestezii, ale ta se rozhodně nedělá v každém salonu. Zákrok trvá asi 1 hodinu, jde ale o to, co vše si necháváte zvýraznit. Pamatujte si, že podstupujete opravdu bolestivý zákrok a ten může i trochu krvácet.

Ceny zákroků se u jednotlivých kosmetických salónů liší, ale pohybuje se kolem 5 000 korun. Ceny za dodatečné opravy a doplnění jsou od 500 do 1 000 korun. Doplnit se dá, pokud se ale zvýrazní moc, 5 let se čeká, až to zmizí. Po zákroku si alespoň týden neplánujte důležité schůzky, váš opuchlý obličej vás zrovna neukáže v nejlepším světle. Někdy se objeví malé stroupky. Výhodou jsou načrtnuté linie a pevný základ pro líčení. Pokud si nemusíte malovat řasy a jste tmavý typ, máte vystaráno. Můžete s make-upem i do bazénu. Mnoho blondýnek ale s černým obočím vypadá tak nepřirozeně, že by možná často vzaly rády krok zpět. Většinou vám ale kosmetický salón radí přirozenou krásu a nechat jen podtrhnout to, co je na vás krásné. S dobře ošetřenou pletí takové zákroky nepotřebujete. Zkuste třeba kosmetický salón a ošetření, které nabízí kosmetika v Ostravě, určitě vám zde poradí.