Čištění pleti není věda. Jak na to?

Čištění pleti není věda. Jak na to?

Čištění pleti je jednou z důležitých každodenních rutin. Přistupujte k činnosti zodpovědně a vsaďte raději na přírodní čištění. Přece jen je k pleti šetrnější.  

Z těch nejkvalitnějších přírodních surovin jsme pro vás připravili několik řad produktů pro pravidelnou péči o pokožku pleti. 

Dvoufázové tonikum 

Kvalitní dvoufázové tonikum by mělo pokožku nejen vyčistit, ale také hydratovat a tonizovat. V druhé fázi ji olejová složka vyváží a zregeneruje a dodá jí potřebné látky a vitaminy, v závislosti na konkrétním zvoleném produktu a jeho složení. Tonikum můžete použít ráno před nanesením make-upu nebo večer pro odlíčení a zbavení pleti nečistot, odumřelých buněk a přebytečné mastnoty. 

Tonikum mohou použít také muži jako balzám po holení. 

Přírodní dvoufázové tonikum poznáte podle nutnosti jej před použitím protřepat, aby se obě složky promíchaly. Neobsahuje totiž tzv. pegy neboli emulgátory slučující vodu s olejem. 

Čistící peeling 

Peeling dokáže z naší pokožky odstranit odumřelé buňky, nečistoty a prach, který na ní ulpěl během celého dne a zároveň ji obohatit přidanými oleji a másly. 

Oblibu si po právu získaly přírodní jíly, bohaté na minerály. Zelený jíl dokáže absorbovat nadbytečný tuk, čistí a desinfikuje póry. Hodí se pro podpůrnou léčbu ekzémů, akné a lupenky. Bílý jíl je stejně jako ostatní jíly hypoalergenní, dokáže absorbovat nečistoty i toxiny a pokožku zvláčňuje. Růžový jíl obsahuje hořčík a zinek a zlepšuje tvorbu kolagenových vláken. 

Přírodní odličovač 

Samotné použití make-upu je stejně důležité jako jeho šetrné odlíčení, obzvláště v oblasti očí, kde je pokožka nejcitlivější. 

Na cesty se hodí mít tuhý odličovač v praktické krabičce, který šetrně odstraní make-up a všechny nečistoty, s kterými vaše pleť přišla během dne do styku. Použít jej lze také na každodenní hloubkové čištění pleti, a to i pokud máte rozšířené póry.