Jakých chyb se dopouštíme při nanášení rtěnky?

Jakých chyb se dopouštíme při nanášení rtěnky?

Dokonalý make-up je součástí dokonalého vzhledu. I když je žena skvěle oblečená, pokud nemá dokonalý make-up, jako kdyby byla vlastně nahá. Dokonalý make-up se podílí na dobrém prvním dojmu stejně jako oblečení nebo módní doplňky či boty. Proto si dejte s make-upem záležet. Zejména při nanášení rtěnky buďte opatrní a vyvarujte se chyb, které vám celkový look mohou zničit.  

I když si můžete říct, že při nanášení rtěnky nemůžete nic zničit nebo zkazit, není to tak. I při nanášení rtěnky můžete leccos splést, můžete se dopustit chyb. Hlavně při nanášení výrazné rtěnky jdou chyby bohužel vidět a rtěnka, i když by mohla na rtech vypadat skvěle, skvěle rozhodně nevypadá.  

Nepoužíváte balzám na rty 

Jaké jsou vaše rty? Pokud jsou vaše rty popraskané, rtěnku byste rozhodně neměli používat, jelikož na vašich rtech nebude rtěnka vypadat vůbec hezky. Je proto důležité používat balzám nebo peeling na rty, který vás zbaví popraskaných rtů. Ideální bude, když si balzám nanesete i pod rtěnku, aby rtěnka vypadala trochu k světu.  

Zvolili jste nevhodnou konturovací tužku 

Abyste docílili krásných a plných rtů, pravděpodobně používáte konturovací tužku. Jenže pokud zvolíte nehezkou konturovací tužku, je problém na světě. Respektive pokud použijete špatný odstín konturovací tužky, je problém na světě. Konturovací tužka by nikdy neměla být tmavší než rtěnka, pamatujte na to.  

Vybíráte špatný odstín rtěnky 

Další chybou, které se dopouštíme při nanášení rtěnky, je, že vybíráme pro naše rty a barvu pleti špatný odstín rtěnky. Ne všem rtům sluší výrazná tmavá rtěnka, mnohé rty jsou určené jen pro světlé odstíny barev. Obecně platí, že blondýnkám sluší světlejší tóny, brunetkám sluší tmavší odstíny rtěnek.  

Pozor na rtěnku na zubech 

Dávejte si největší pozor na to, aby se vám rtěnka neobtiskla na zuby. I když budou rty dokonale namalované, rtěnka na zubech může celkový vzhled pořádně zničit.