Ucpané póry zneškodní jedna jediná maska. Prozradíme, jaká

Ucpané póry

Žádná žena není ráda, když se jí na obličeji vyskytnou nepříjemné pupínky. Pokud i vy patříte k ženám, které si neví rady zejména s ucpanými póry, poradíme vám, jak se jich efektivně a rychle zbavit. Potřebovat budete jen pár domácích ingrediencí, z nichž si připravíte pleťovou masku, která skutečně pomáhá a ničí ucpané póry.

Abyste nemuseli pleťovou masku používat, je dobré vědět, jak a proč se póry ucpávají. Když budete vědět důvod, lehce tomuto nepříjemnému problému budete předcházet. Ucpané póry jsou velice často problémem pokožky obličeje, který je často vystavován vlhku, horku nebo prachu. Velice často se ucpou tehdy, kdy dojde k prudkým změnám teploty vzduchu. Všechny nečistoty ve vzduchu se dostanou do pórů a následně se zoxidují.

Velice často je příčinou i nahromaděný kožní maz nebo různé lokální záněty.

Jak bojovat s ucpanými póry?

Otázkou je, jak s ucpanými póry bojovat. Mnohé ženy si póry mačkají, nehty nebo pinzetou je zkouší odstranit, jenže takto se jich nikdy nezbavíte. Je třeba si připravit účinnou masku skládající se z běžných domácích surovin, které najdete v kredenci. Pleťová maska na ucpané pór se skládá z jedné čajové lžičky soli a ze dvou čajových lžiček mátové nebo mentolové zubní masky. Vše smícháte v misce.

Jak postupovat?

Maska se nanáší na obličej v místech, kde se ucpané póry vyskytují. Směs se nechá působit zhruba pět minut, poté masku důkladně opláchněte. Jelikož bude pokožka zarudnutá, vezměte si kostky ledu a přejíždějte jimi po ošetřené pokožce, abyste uzavřeli vyčištěné póry.

Abyste věděli, co konkrétně a jak pomáhá, hned si vše vysvětlíme a objasníme. Sůl se v zubní pastě nerozpustí, proto je pleťová maska tak účinná. Právě sůl má antibakteriální účinky, navíc odstraňuje perfektně nečistoty a odumřelé kožní buňky. A mentol či máta? Zubní pasta dokonale otevře póry, do nichž následně sůl pronikne. A led na závěr póry zase uzavře.