6 tipů pro stříhání vlasů doma 

6 tipů pro stříhání vlasů doma

Nechce se vám čekat ve frontě na volný termín u kadeřnice, ale nutně potřebujete změnu účesu? Můžete to zvládnout i sami. Stačí dodržet zásady, jak na to.  

Suché nebo mokré vlasy?  

Máte hustou a nepoddajnou hřívu? Vlasy si nejprve před stříháním umyjte. Samozřejmě je potřeba je následně trochu vysušit, ale bude se vám s nimi lépe pracovat. Pokud máte rovné a hladké vlasy, nemusíte si s ničím dělat starost. Prostě si je nechte tak. Výsledek bude přesný a uvidíte jej hned. Nejlépe se vlasy stříhají dvě hodiny po umytí a ošetření balzámem. Jsou již suché, ale stále ještě příjemně hladké.  

Sekce vám pomohou vytvořit účes 

Máte extrémně krátké vlasy? Tento tip vynechejte. V opačném případě vytvořte sekce a těšte se, že výsledek vašeho snažení bude přesný a dokonalý. Každou sekci ostříháte zvlášť, stejnou technikou. Video vám napoví, jak na to.   

Stříháme konečky vlasů 

Budete pouze zastřihovat konečky vlasů? Zde není nutné mít vlasy mokré. Měly by ale i tak být zhruba dvě hodiny po umytí, ošetřené maskou nebo balzámem, aby lépe klouzaly. Umyté vlasy snadněji srovnáte do jedné roviny. Jak tedy na to? Vlasy nejprve rozdělte na sekce a uchyťte je gumičkami. S tupírovacím hřebenem si vytvořte linii, stříhejte.  

Špička nůžek účes odlehčí 

Většinou vidíme práci kadeřnic a kadeřníků a ptáme se sami sebe, proč ještě do účesu zasahují pomocí krátkých zástřihů špičkou nůžek. Troufněte si na to i vy. Jedná se o možnost, jak si účes odlehčit a postarat se o příjemnou linii. Účes nebude působit jako střižený podle hrnce, bude mít příjemné uvolněné linie.  

Mikádo za pár minut 

Letošním hitem je mikádo. Hodilo by se vám příjemné mikádo, které sluší ženám každého věku i váhové kategorie? Na pomoc povolejte sponky a gumičky. Střihy kontrolujte se zrcátkem. 

Pro stříhání si pořiďte základ: tupírovací hřeben, zrcátko, rozprašovač na vodu a ostré kadeřnické nůžky.