Džínové sukně po letech hlásí svůj comeback 

Džínové sukně po letech hlásí svůj comeback

Džínovina je materiál, který nás doprovází napříč staletími. Vůbec poprvé se s ním manipulovalo ve chvíli, kdy se světu ukázaly džíny. Ty však byly původně pouze pracovním oděvem, nikoli módní záležitostí, což se posléze změnilo. A jelikož se džínovina jako taková stala oblíbenou, začaly se z ní šít také jiné kousky než jen kalhoty dlouhé ke kotníkům. K těmto kouskům se zařadily například i sukně nebo košile. A právě o prvních zmíněných bude nyní řeč. 

Sukně jsou letošním must have kouskem 

Pokud sledujete dění v módním světě, víte, že letošnímu roku kralují šedesátkové trendy (tedy alespoň na poli módy). Minisukně jsou tím, co ovládne letošní jarní a letní sezonu. Mezi aktuálními kousky na pultech obchodů narazíte právě i na džínové sukně, jež po letech hlásí svůj velký comeback. Pokud je ještě nemáte ve své sbírce, je načase to napravit. Protože právě s denimovou sukní uděláte letos tu největší parádu.  

Džínové sukně jako evergreen? 

Mnozí módní stylisté jsou už delší dobu zastáncem názoru, že džínové sukně jsou pomyslným evergreenem. Jenže například vloni jsme o nich příliš nevěděli ani neslyšeli. Ale stejně jako každý jiný kousek, i džínové sukně mají své vzestupy a pády. A letošní rok se nese ve znamení vzestupu.  

V případě, že si letos budete vybírat novou džínovou košili v obchodech, sázejte především na krátké verze. Už bylo zmíněno, že módě kralují minisukně a i když nemusíte být jejich největším fanouškem, letos nimi jednoznačně zazáříte.  

Rozparky jako stylové plus 

Pokud přece jenom naprosto zbrojíte proti krátkým alternativám, přece jenom pro vás máme dobrou zprávu. Respektive možnost, jak tento mini trend obejít. Jsou jím džínové sukně s rozparky, které dodávají džínovým sukním opravdu příjemný šmrnc. Takové sukně jsou obvykle do pasu a rozparek je jemný, těsně nad kolena. Délkově jsou sukně do poloviny lýtek, i proto se nedoporučují ženám nižší postavy.