Za jak dlouho je možné vyřídit cestovní pas? Kolik to stojí? 

Za jak dlouho je možné vyřídit cestovní pas? Kolik to stojí?

Těšíte se na to, až si během své letní dovolené pořádně odpočinete? Ještě si nezapomeňte zkontrolovat své cestovní doklady. Cestovní pas je samozřejmostí do mnoha destinací po celém světě, včetně některých evropských zemí. 

Dovolenková nálada bez problémů 

Nyní je nejvyšší čas stavit se na úřad a nechat si vyřídit cestovní pas. Sledujte také kurz euro, abyste nakoupili eura za nejlepší cenu. Chystáte se k našim polským sousedům? Kurz zloty vás bude zřejmě zajímat mnohem více. Vyměnit si peníze a zajistit si platný pas a pojištění, to je naprostý základ bezchybné dovolené. Není nic horšího než vše dělat na poslední chvíli. 

Expresní vyřízení je možné, ale

Pokud má úřad dostatečnou kapacitu, můžete si cestovní pas nechat vyřídit expresně. Vydání do 24 hodin je možné, ovšem trochu si připlatíte. Letos stojí provedení pasu expresní možností pro občany starší 15 let 6 tisíc korun. V případě, že necháváte zhotovit expresní cestovní pas do 24 hodin pro dítě mladší 15 let, zaplatíte 2 tisíce. 

Vyřízení do 5 dnů

Není to potřeba do zítřka, ale nemáte času nazbyt? Požádejte o vyřízení pasů do pěti pracovních dnů. Občané starší 15 let za tuto možnost zaplatí 3 tisíce korun, děti do 15 let pak 1 tisíc korun. Pokud budete pas přebírat na jiném úřadě, než kde jste o jeho vyřízení požádali, připravte si za každý dokument ještě dalších 100 korun na správní poplatek. 

Běžná lhůta je do 30 dnů

Přejete si svůj pas mít vyřízený s předstihem, abyste na nic nezapomněli? V tom případě je pro vás nachystána možnost, která je samozřejmě nejlevnější. Za cestovní pas se lhůtou vyřízení 30 dnů zaplatíte 600 korun v případě, že se jedná o osobu nad 15 let. Děti do 15 let mají tento pas za 100 korun. Opět platí, že budete potřebovat sto korun na správní poplatek za každý pas, pokud se rozhodnete jej vyzvedávat na jiném úřadě, než kde jste o něj požádali. 

Jakou metodu zvolíte vy?