Jaké kravaty se dnes nosí? Zaujměte nejen na plesech

Jaké kravaty se nosí

Plesová sezona se kvapem blíží, což znamená, že je nutné si sestavit look, s nímž na plesech okouzlíte. Zatímco ženy mohou vsadit na oblíbené kostýmky, jelikož to je to, co se bude letos na plesech nosit, pánové mohou sáhnout po klasické kravatě. Ano, i když jsou motýlci stále styloví, kravaty jsou to, co je letos také povoleno. Tedy pokud si neutáhnete kolem krku širokou kravatu, která je buď moc dlouhá, nebo naopak moc krátká. Ideální jsou úzké kravaty, kterým se také říká vázanky. Určitě si je zamilujete.

Pokud se letos rozhodnete uvázat si kolem krku kravatu, možná vás bude zajímat, jaké konkrétní kravaty jsou dnes v módě. Přece jen existuje několik typů kravat. Jak jsme zmínili, vyhněte se prvorepublikovým širokým krátkým kravatám, stejně tak se vyhněte i klasickým širokým kravatám, které se opravdu nenosí. Pochopitelné jsou jedině u starých mládenců, kteří milují klasiku.

Jestliže se rozhodnete pro zmiňované a doporučované úzké vázanky, máme pro vás pár tipů.

Se vzory pokaždé okouzlíte

Pokud budete investovat do vzorovaných úzkých vázanek, uděláte to nejlepší, co udělat můžete. Úzké vázanky jsou totiž nadmíru stylové, nejlepší jsou puntíkované vázanky, které mimo jiné budete moct nosit po celý příští rok, jelikož právě puntíky – to je vzor příštího roku.

Kromě puntíků okouzlíte i s kravatami, na kterých jsou jiné minimalistické vzory. Pozor si dejte na pruhy – šikmé pruhy se nenosí, za to klasické rovné pruhy jsou povoleny. Ta móda je ale bláznivá! Kdo by se v tom vyznal!

Sametové krásky pro výjimečné večery

Pokud víte, že večer, na který se chystáte, bude v něčem výjimečný, doporučujeme zvolit klasické sametové krásky, které mohou mít barvu třeba tmavě modrou nebo bordó. Sametové krásky se nosí na nejednu zajímavou společenskou událost, i zde ale platí, že musí být úzké, aby zaujaly.