Módní prohřešky starších dam. Vyvarujte se jim a zbytečně na sebe neupozorňujte

Módní prohřešky starších dam. Vyvarujte se jim a zbytečně na sebe neupozorňujte

Zajímáte se o módu? Pak možná také víte, jaké jsou módní prohřešky, kterých se můžeme dopustit. Módní prohřešky či módní hříchy nás mohou dostat do módního pekla, proto se jim případně vyvarujte. A pokud se jim vyvarujete, budete se radovat z dobrého hodnocení vašich looků. Módní prohřešky lze rozdělit na prohřešky mladých slečen a starších dam. Zatímco mladé slečny se dopouští třeba toho, že nosí abnormálně krátké sukně nebo šaty, k tomu nevkusné lesklé lodičky se zaoblenou špičkou či nosí černé spodní prádlo pod světlými kousky oblečení, starší dámy se dopouští trochu jiných přešlapů, které si nyní zmíníme.  

Je nutné říct, že to, co si mohou na sebe obléknout dívky mladší, si na sebe nemohou obléknout ženy vyššího věku. Bohužel málokterá starší dáma si to uvědomuje, mnohé chtějí vypadat mladistvě, a tak se nebojí vzít si na sebe upnuté koženkové kalhoty, které jim opravdu nepadnou. To je ale jen jeden z mnoha módních hříchů, které mají starší dámy na svědomí.  

Výstřihy až k pupíku 

Ženy vyššího věku si nemohou dovolit nosit velké výstřihy. Pokud je ženám nad padesát let, měly by volit výstřihy střídmější, odhalující spíše méně než více. Jejich poprsí už dávno není tak pevné a hezky vypadající jako před lety, není tedy vhodné sahat po modelech s výstřihem až k pupíku. Mnohem lépe vypadají topy se stojáčkem, případně košile s vestami.  

Příliš vysoké a extravagantní lodičky 

Nosit podpatky není zakázané ani ve vyšším věku. Je však nutné říct, že lodičky musí ženy nad padesát či šedesát let volit v takové výšce, na jakou si trumfnou. Neměly by nosit lodičky s ostnatými bodlinami nebo jiné extravagantní typy. Raději volte jednoduché, jednobarevné, matné lodičky, na kterých se udržíte.  

Kepky starší dámy nenosí 

Umíte si představit babičku v kepce, tedy v kšiltovce s rovným kšiltem? Bohužel i po takovém kousku ženy sahají a je to opět kousek, kterému by se měly dámy vyhnout.