Pěstujeme nenáročnou tenuru

Pěstujeme nenáročnou tenuru

Už jste slyšeli o pokojové rostlině zvané tenura? Jedná se o pokojovou rostlinu, kterou určitě znáte, je poměrně známá, a to díky své nenáročnosti. Navíc je velmi krásná, hodnocená jako velmi bytelná květina rostoucí a kvetoucí na takřka jakémkoli stanovišti. V případě, že se ji rozhodnete pěstovat, máme pro vás návod, jak na to. Díky našemu návodu se vám musí pěstování tenury dařit, je to opravdu velmi snadná záležitost. Není to jako pěstování orchidejí, což je krapet náročnější na čas.

Jak již bylo zmíněno, tenura je rostlina nenáročná na pěstování v interiéru. Jedná se o rostlinu mající ozdobné listy, na nichž jsou velmi často žluté nebo jinak světlé skvrny. Na listech nemusí být jen skvrny, ale mohou na nich být také světlé, lemované pásky.

Tenuru lze zakoupit v mnoha podobách, některé druhy pochází z daleké Arábie, jiné z tropické Afriky, další rostou volně třeba na Madagaskaru.

Květ tenury

Květinu lze popsat jako trs s listy tuhými, kožovitými a kopinatými. Co se týče samotného květu, u tenury je květ velmi nenápadný, který je většinou bělavý. Pokud narazíte na tenuru ve volné přírodě, můžete vidět krásný, i metrový květ, který u nás spíše neuvidíte – pro kvetení této rostliny u nás nejsou bohužel vhodné podmínky.

Jak tenuru pěstovat

Samotná půda tenury by měla být dobře propustná, těžká, postačí klasický substrát pro pokojové rostliny. Miluje sluníčko, ale nevystavujte ji na přímé slunce (raději pokaždé zadělejte žaluzie”). Rostlina ale poroste i ve stínu, ovšem barva listů nebude tak výrazná jako na sluníčku. Pokud byste se o kvetení chtěli pokusit, ideální doba na kvetení je březen až kveten, tedy jarní měsíce.

O tenuru se dokáže postarat i naprostý začátečník. Zkusíte pěstovat i vy tuto nenáročnou pokojovou rostlinu, která se bude vyjímat v každém interiéru?