4 způsoby, jak oživit vzhled své kuchyně

4 způsoby, jak oživit vzhled své kuchyně

Kuchyňská linka může být poměrně velkou investicí, takže když začne jevit známky opotřebení, začínají se i nám dělat vrásky na čele. Ve skutečnosti si ale můžete poradit poměrně snadno za minimum nákladů. Není potřeba hned kupovat nový nábytek, stačí určitým způsobem obnovit ten stávající. Co třeba vyměnit kování? 

Výměna dveřních skříněk

U kuchyně jsou nejvíce opotřebovaná dvířka, zejména v okolí madel. Pokud hospodyňka nosí nalakované nehty a má světlou kuchyň, může si způsobit barevné škrábance v jejím okolí. Opotřebení, která již nejdou očistit, můžete vyřešit tak, že změníte pouze nábytková dvířka. To nelze dělat donekonečna, nicméně může vás to zachránit. Podmínkou je, aby zbytek skříňky byl v dobrém stavu – instalovat dvířka na vetché skříňky bohužel nemusí mít dlouhodobý efekt.

Výměna úchytek

V současné době už existují stovky možností, jaké můžete mít na svých dveřích úchytky. Právě úchytky patří k nejvíce opotřebovávaným částem skříněk. I ty kvalitní mohou po čase požadovat výměnu. I jen výměna takto jednoduchého detailu, může do vaší kuchyně vnést nový vítr. 

Natření novou barvou

Některé skříňky je možné obnovit tím, že je znovu nalakujete nebo jen přetřete novou barvou. Výsledek může být tak trochu nejistý, v závislosti na vaší zručnosti. Někdy bude zapotřebí odstranění předchozího nátěru, takže vás čeká poměrně úmorná práce. Nicméně v konečném výsledku se jedná o levný způsob, jak můžete obnovit vzhled svojí kuchyně.

Vyměňte horní skříňky za police

Pokud jsou opotřebované zejména horní skříňky vaší kuchyňské sestavy, můžete se problému zbavit zcela jednoduše. Tím, že je nahradíte za police změníte vzhled své kuchyně velmi dramaticky. Výměna je to poměrně levná, i když asi bude vyžadovat udržování většího pořádku v horních policích. Cena polic je vždycky levnější než cena nových skříněk.