Jak vyčistit pračku? Jde to i bez přípravků z drogerie

Jak vyčistit pračku? Jde to i bez přípravků z drogerie

Pračka patří k nedílným součástem naší domácnosti. Co bychom si bez ní počali – pravděpodobně bychom neustále chodili v jednom a tom samém, také bychom si museli neustále něco nového kupovat. Zkrátka a dobře – bez pračky to nejde. Aby však prala stále tak skvěle jako v okamžiku, kdy si ji kupujeme domů, musíme se o ni pečlivě starat. Zejména když začne být plná špíny se nabízí otázka, jak vyčistit pračku? Naštěstí to lze i bez předražených pomocníků z drogerie. 

Pomůže pouze ocet a soda 

Jen málokterá hospodyňka si uvědomuje, jaké poklady se jí ukrývají v kredenci. Zatímco většina jde opravdu do zmiňovaného obchodu, kde utratí majlant, jiné otevírají skříňku a vytahují ocet a sodu – to jsou přesně dva pomocníci, kteří jsou odpovědí na otázku, jak vyčistit pračku.  

Ocet jako takový má schopnost dezinfekce a pomáhá zbavovat nejen pračku plísní. Navíc jeho kyselost dokáže rozpustit poslední zbytky pracího prášku nebo aviváže v nádržce nebo bubnu pračky, případně také rozpouští vápenné usazeniny a zbavuje buben pračky vodního kamene.  

A co umí soda? Ta je v boji proti nečistotám v pračce také velkým a ostříleným bojovníkem. Soda čistí zbytky mýdel a slouží jako takový deodorant proti zápachu z myčky. 

Jak vyčistit pračku? 

Pokud máte jak sodu, tak ocet po ruce, můžete se pustit do čištění pračky. Konkrétně smíchejte čtvrtinu hrníčku sody a čtvrtinu hrníčku vody. Tím se vytvoří domácí čistící prostředek, jenž nestojí víc jak pár korun. Poté ho nasypte do nádržky pro prací prostředek a než pustíte prací program, do bubnu pračky vlijte dva hrnky octu.  

Poté zapněte na nejdelší prací program, který vám pračka nabízí, a to s co nejvyšší teplotou. Pereme na prázdno čili prádlo bude muset ještě nějakou chvilku počkat.  

Po vyprání ještě pomocí houbičky odstraňujeme všechny vzniklé a nanesené nečistoty, otřeme také gumové těsnění.