Účesy podle typu vlasů

účesy

Podobně jako každá žena, řešíte určitě i vy každodenní problém s vlasy. Chybou může být špatně zvolená kosmetika a nesprávná péče, ale i to, že jste pro svůj typ vlasů nezvolili ten správný střih. My vám poradíme jaký účes je právě pro vás nejvhodnější.

1. Jemné vlasy

Jemným vlasům chybí objem a většinou jsou zplihlé, slabé a tenké, často také vypadají ochable a bez života. Většinou se také nadměrně mastí u kořínků, což způsobuje ještě větší ztěžknutí.

Je vhodné volit kratší sestřihy s délkou maximálně po ramena, aby nebyly vlasy příliš zatěžovány a neměly problém si zachovat objem. Skvělou volbou je v tomto případě patka, účes pak vypadá plnější. Vhodné je také často měnit pěšinku, jelikož tak vlasy lépe drží od hlavy a působí objemněji.

Pro konečnou úpravu vlasů je potřeba volit lehký a jen lehce tužící přípravek, kterým vlasy zpevníte od kořínků a zabráníte tak zplihnutí a vlasy se vám nebudou lepit k hlavě.

TIP PRO VÁS: Při foukání skloňte hlavu dolů a mokré vlasy jemně prosušte pomocí prstů.Nejvhodnější je začínat s kulatým kartáčem u hlavy a vlasy následně vyčesávat po směru jejich růstu.

POZOR: Mnoho žen dělá často chybu, že jemné vlasy tupíruje, ale tím se poškozuje struktura vlasů a stávají se tak ještě jemnějšími.

2. Neposedné kudrny

Problém kudrnatých vlasů je to, že jsou často suché, bez lesku a je složité je upravovat.Ideální je také vlasy sestříhat a prostříhat. Nebudou mít poté takový objem, zároveň bude jednodušší je upravit.Obecně platí, že pro snazší úpravu a zkrocení neposednýchkudrlinek jsou vhodnější delší vlasy alespoň po ramena. Orámování tváře postupným sestříháním vlasů kolem obličeje se pro kudrny také nehodí, je vhodnější nosit stejnou délku vlasů po celém objemu.

TIP PRO VÁS: Kudrnaté vlasy bývají suché, proto je potřeba do nich aplikovat hydratační masku, která vyhladí vlasová vlákna a usnadňuje tak rozčesávání.

POZOR: Mokré vlasy nechávejte volně uschnout a za žádných okolností je nefénujte.

3. Vlnité vlasy

U jemně zvlněných vlasů nenastává žádná větší komplikace, těmto typům vlasů sedí téměř každý střih. Vhodnější jsou delší účesy, ty kratší jsou horší na údržbu.

Vlnité vlasy většinou nebývají mastné a potřebují hydrataci. Volíme tedy péči speciálně pro vlnité vlasy, rovněž také na suché a poškozené vlasy, vždy také používáme kondicionér.

TIP PRO VÁS: Pravidelně vlasy zastřihávejte, abyste tak předešli třepení konečků.

POZOR:Na vlnité vlasy za žádných okolností neaplikujeme trvalou ondulaci. Vlnité vlasy jsou většinou sušší a chemické zákroky by je zbytečně poškodily.