Získejte výuční list bez docházky do školy

výuční list

Střední škola s názvem Podorlické vzdělávací centrum Dobruška nyní nabízí uchazečům z praxe možnost získání výučního listu i bez pravidelné docházky do školy a studentům denního studia nabízí výuční list i maturitní vysvědčení za 4 roky studia. V době, kdy na našem trhu práce chybí zejména kvalifikovaní pracovníci zejména ve strojírenských oborech, je možnost doplnit si vzdělání v technickém oboru a získat výuční list, i když nemáte čas chodit do školy, udělat zkoušky profesních kvalifikací, velkým vstřícným krokem. Zkoušky v uplynulých dnech na této škole úspěšně proběhly. Studenti při zkouškách museli vyrobit rotační část hřídele s kuželovou částí s vnitřními a vnějšími závity. Dostali jen zobrazení v řezu na technickém výkresu a ostatní museli zvládnout sami.

Zkoušky a výuční list jako šance na práci

Výuční list mohou zájemci získat v učebním oboru Strojní mechanik a Obráběč kovů. Musí složit zkoušky profesní kvalifikace v oboru Zámečník, Montér ocelových konstrukcí pro obor Strojní mechanik či Opravář strojů a zařízení. Při oboru Obráběč kovů jsou to zkoušky v oboru Soustružení kovových materiálů, Frézování kovových materiálů, Broušení kovových materiálů, Vrtání kovových materiálů a také Obsluha CNC strojů. Celková rozsah a nároky pro získání takovýchto zkoušek jsou předepsány přímo národní soustavou kvalifikací. Případným zájemcům z řad veřejnosti jsou umožněny konzultace před samotnými zkouškami, které pak vedou odborní učitelé školy.

Maturitní zkoušky jako další možnost

V dnešní době lze získat výuční list na této škole i s maturitní zkouškou. Pro maturitní obory Mechanik seřizovač a Mechanik strojů a zařízení je zde možnost získat během čtyřletého studia i výuční list v oboru Obráběč kovů nebo Strojní mechanik a studium pak ještě navíc zakončit maturitní zkouškou. Závěrečné zkoušky k získání výučního listu studenti vykonají na konci třetího ročníku a na konci čtvrtého ročníku pak konají také řádnou maturitní zkoušku. Škola těmito formami zkoušek vychází vstříc všem zaměstnavatelům z regionu, kterým často i několik let soustavně chybí techničtí absolventi, kteří jsou vybavení jak teoretickými znalostmi, tak i praktickými dovednostmi. Je to také velká šance, jak získat stálou práci v odvětví, jakým je strojírenská výroba a kovovýroba. Zvládnete-li vrtání, broušení, svařování, soustružení, frézování nebo práci, jakou vyžaduje prášková lakovna, máte práci jistou.