Co čekat od nebankovních půjček?

Nebankovní půjčky

Postihly vás nečekané výdaje, a nepodařilo se vám uspět s žádostí o úvěr v bance? Možná v této situaci sáhnete po nebankovní půjčce. Jaké podmínky musíte pro jeho přidělení třeba splnit a na jaká rizika byste si měli dát pozor?

 

Peníze získáte velice rychle

Kritéria pro přidělení úvěrů u nebankovních společností jsou většinou nastavena velice mírně. Úplně stačí, pokud máte české občanství a je vám více než 18 let. U malých úvěrů do 4999 Kč dokonce ani nemusíte dokládat svůj příjem nebo mít ručitele. Jak proces žádosti o půjčku probíhá? Jednoduše zadáte svoje osobní údaje do online formuláře, telefonní číslo a finanční sumu, o kterou žádáte. Prakticky obratem dostanete od poskytovatele půjčky SMS zprávou vyrozumění o tom, zda úvěr opravdu dostanete, případně dojde i k telefonickému ověření vaší osoby. Peníze může získat velice rychle, na účet klidně i během několika minut. Nebankovní společnosti totiž obvykle mívají účty u všech velkých bank působících na našem trhu. Je tedy pravděpodobné, že mezi nimi je i banka, v níž máte účet. V takovém případě se jedná o převod v rámci jedné banky, který trvá pouze několik minut.

 

Dejte si pozor na sankce za pozdní splátku

Na co byste si ale měli dát při uzavírání nebankovního úvěru pozor? Především si ohlídejte, aby po vás společnost nechtěla peníze za sjednání úvěru předem. Pokud máte platit něco ze svých peněz před sjednáním smlouvy, je to podezřelé a pravděpodobně už své peníze nikdy neuvidíte. Ptejte se také na RPSN, tedy roční procentní sazbu nákladů. Měla by být co nejnižší, ale u nebankovních půjček se bohužel často pohybuje i v rozpětí stovek či tisícovek procent (banky účtují maximálně v desítkách procent). Zajímejte se o sankce spojené s opožděním splátky. Penále se někdy účtuje už v okamžiku, když zpozdíte splátku o pouhý jeden den. Vyberte si takovou společnost, která má sankce mírné a umožňuje posunout termín splatnosti (za tuto službu ale samozřejmě zaplatíte).