Jaké zlozvyky mohou za žluté zuby?

Jaké zlozvyky mohou za žluté zuby?

Jaké máte zlozvyky? Každý člověk má jisté zvyky, které nejsou u ostatních lidí oblíbené. Zatímco někteří kouří, jiní chodí padesátkrát kontrolovat dveře při odchodu z domu, jestli jsou zamčené. Bohužel mnohé zlozvyky mohou mít negativní dopad na náš vzhled. Například existují zlozvyky, které způsobují, že naše zuby výrazně a znatelně žloutnou.  

Zuby jsou součástí našeho vzhledu a při pohledu na ně se lidé buď zhrozí, nebo se potěší. Abychom nezničili první dojem tím, že ukážeme své nedokonalé zuby, měli bychom zamezit svým zlozvykům, které nám bohužel zuby malují do žluta. Jenže jaké zlozvyky ze svého života tedy vyhnat? 

Pozor na nadměrnou konzumaci kyselého ovoce 

Milujete citrusy nebo jiné kyselé ovoce? Pokud jste milovníkem tohoto ovoce, které nyní najdeme na trhu v hojném množství, pak máte na žluté zuby zaděláno. Myslete na to, že všeho moc škodí, dokonce i nadměrná konzumace ovoce, jako jsou pomeranče, citrony nebo ananas, mohou být na škodu. Právě citrusové ovoce, respektive kyselé ovoce obecně nám může zcela zničit bílý úsměv. Zažloutnutí budete předcházet, pokud si po takovém ovoci dáte trochu vodu.  

Agresivní drhnutí zubů škodí 

Řekli vám v zubařské ordinaci, že si máte lépe čistit zuby? To však neznamená, že si je musíte začít drhnout tak, až se vám budou pomalu třást. Zuby se nesmí drhnout příliš, agresivní drhnutí zubů má negativní vliv na zubní sklovinu, která přitom trpí a žloutne. Volte spíše pomalejší a jemnější techniku čištění zubů, v tom je ta správná síla dentální hygieny.  

Stop kouření 

To nejlepší, co pro svůj bílý úsměv můžete udělat, je eliminace kouření. Kouření jako takové opravdu škodí, a to nejen zdraví jako takovému, ale především zubům, které žloutnou a žloutnou a žloutnou.  

Ani kávu nekonzumujte víc, než je třeba 

Stejně tak si dejte pozor na nadměrnou konzumaci kávy. Káva jako taková bílému úsměvu opět neprospívá, a tak ji raději vynechte a vyhoďte ze svého života. Pokud se jí nechcete vzdávat, naordinujte si ji jen párkrát do týdne, nikoli denně víckrát.