Country styl je v módě. Co s sebou přináší?

Country styl je v módě. Co s sebou přináší?

Móda se mění neustále. Pokud byste však čekali zbrusu nové kousky, které by snad měly zavítat na pulty obchodů, pak byste se nedočkali. V posledních několika letech se totiž móda spíše vrací zpátky do minulosti, z níž vytahuje kousky, které dlouhou dobu ležely jen tak ladem. Jestliže sledujete svět módy a máte v oku módní dění, pak jistě víte, že se vrátily třeba mrkváče nebo plísňáky z dob před třiceti lety, kdy jsme je sice neměli v lásce, ale nosili jsme je, jelikož byly dané věci in. Kromě toho se znovu po letech probral dávno stylový country styl, za což je ráda především starší generace.  

Country styl už kdysi v módě byl, poté se dostal do ústraní a nyní opět šplhá ke svému vrcholu. Jedná se o typicky venkovský styl, který si zamiluje opravdu kdekdo. I když se to na první pohled nezdá, country styl je velice slušivý a elegantní, hodí se dokonce i do města, i když je to styl pocházející z venkova.  

Když se country styl vrací s takovou parádou a pompou, nabízí se otázka, jestli víte, co s sebou tento styl přináší. Pokud ne, prozradíme vám to.  

Typická je džínovina 

Pokud bychom měli zmínit jednu věc, která je typická pro country styl, zmíníme jednoznačně džínovinu. Džínové jsou kalhoty, bundičky, košile, také sukně nebo lacláče. Samozřejmě country styl není jenom o džínovině, ale je také o kůži, se kterou se v tomto stylu můžete setkat v mnoha podobách. Kousky jsou nejčastěji z broušené kůže čili ze semiše, často jsou jednotlivé modely ozdobeny třásněmi. 

Třásně, volánky a krajky 

Stejně jako džínovina nebyla jediná typická věc pro country styl, nejsou ani třásně jediným typickým zdobením. Pro country styl jsou také typické volánky nebo krajky, které zdobí jinak zcela všední kousky.  

Dokonce se v country stylu setkáte také s motivy a vzory. Dominují hlavně květinové vzory nebo kostky, zejména na košilích. Co se týče doplňků, zaujmout můžete třeba s kloboukem nebo s šátkem, který si uvážete kolem krku nebo na zápěstí.