Výhody cizího jazyka

Výhody cizího jazyka

Říká se, že čím víc jazyků umíme, tolikrát jsme člověkem. A ono na tom něco bude. V současné době je nutné, abychom nějaký jazyk ovládali, čeština světovým jazykem opravdu není. Také se má za to, že anglicky se domluví naprosto každý, ale není to tak. Stále se najdou lidé, kteří angličtinu dostatečně neumí nebo ji neovládají. Pokud k těmto lidem patříte, měli byste se minimálně angličtinu naučit, protože právě pokud umíte angličtinu, máte vyhráno.  

Anglicky se dorozumíte prakticky v jakékoli zemi. Využijete ji tedy například při cestování. Nebudete mít potíže na letištích, nebudete mít potíže půjčit si automobil nebo nebudete mít trable se sháněním ubytování. Samozřejmě angličtinu nevyužijete jenom při cestování, ale hodit se vám může také v práci, kde můžete překládat cizojazyčné konverzace nebo podobně.  

Ostatně to, že se dorozumíte v cizích zemích, je první výhoda toho, že umíte cizí jazyk. Že využijete i cizí jazyk v práci, to je výhoda číslo dvě. Jaké jsou další výhody? 

Můžete komunikovat s anglicky mluvícími kamarády 

Pokud jste například při Erasmu nebo při jiné podobné akci poznali jinak mluvící lidi, nebude pro vás těžké se s nimi domluvit. S kamarády tak budete moct komunikovat plynule anglicky, což každopádně oceníte. S kamarády budete moct komunikovat anglicky jak v reálu, tak skrze sociální sítě nebo videohovory, které budete provozovat, pokud budete od sebe daleko.  

Můžete dělat překladatele 

Další výhodou je, že můžete dělat překladatele v konkrétní zemi. Pokud pojedete třeba s šéfem na služební cestu, ale on neumí anglicky, můžete překládat jeho slova tamějším obyvatelům. Samozřejmě můžete dělat překladatele i při jiných událostech, zkrátka se vám angličtina bude hodit.  

Porozumíte hrám 

Pokud jste vášnivým hráčem videoher, pak budete za angličtinu rádi, jelikož skvěle porozumíte všemu, co se v hrách říká nebo mluví. Pokud hře nerozumíte, nikdy si ji neužijete tak, jako když víte, o co ve hře jde nebo o co máte usilovat.