Jak letos dodržet své novoroční předsevzetí? Konečně zhubněte

Jak letos dodržet své novoroční předsevzetí? Konečně zhubněte

Každým rokem si dáváme jedno a to samé novoroční předsevzetí, a sice že zhubneme. Trápí nás poslední kilogramy, se kterými ne a ne zatočit. Pokud jste si novoroční předsevzetí dali i letos, možná už vás opouští motivace a svádí cukrovinky dřímající ve vaší kredenci. Zůstaňte silní a osvojte si několik tipů, které vám pomalu, ale jistě pomůžou získat vysněnou váhu.  

Omezte slazení 

I když by si člověk řekl, že hubnutí je předně o cvičení a dodržování pitného režimu, je to o malých krůčcích, respektive o zvycích, které je třeba si osvojit. Máme nyní na mysli například slazení – přestaňte tak moc sladit! Cukr je skvělý i bez cukru, stejně tak káva, kterou si můžete zjemnit mlékem, pakliže je na vás moc silná. Případně existují zdravější náhrady klasického rafinovaného zabijáka štíhlé figury, jako je stévie či med.  

Přestaňte pít alkohol 

Nebo ho omezte. Při pití alkoholu si neuvědomujeme, kolik prázdných kalorií do svého těla dáváme. S pitím jedné skleničky snižujeme svůj denní příjem kalorií minimálně o polovinu. Zkuste ho vyřadit ze svého života a nahraďte ho obyčejnou vodou třeba s citronem a okurkou, ať sklenice vypadá sympatičtěji.  

Žádné přejídání 

Možností, jak zhubnout, je samozřejmě vícero. Své novoroční předsevzetí splníte i tehdy, pokud se přestanete přejídat. Přejídání nejde ruku v ruce s hubnutím. Naopak nejen, že trápíte své zažívání, ale také značně přibíráte na váze. Nemusíte nutně sníst vše, co vám leží na talíři.  

Jezte pravidelně 

Zmiňovanému přejídání se můžete vyhnout i tak, pokud budete jíst pravidelně. V ideálním případě jezte každé tři hodiny. Tělo si navykne na pravidelný přísun živin a nebude si ze stresu či obav z toho, že najíst nedostane, ukládat zásoby do problematických partií těla. Snídaně patří na stůl nejpozději hodinu po probuzení, večeře pak dvě hodiny před ulehnutím.