Černé tečky zmizí pomocí domácích masek. 2 tipy, jak na ně

Černé tečky zmizí pomocí domácích masek. 2 tipy, jak na ně

Nepříjemný kosmetický problém trápí celou řadu lidí. Přitom stačí trocha péče a potíže, které vás trápily třeba dlouhé měsíce, naprosto zmizí. Poradíme vám, jak minimalizovat vznik černých teček a jak si poradit, když se objeví.  

Přejete si svěží pleť? Není problém 

Většinou se černé tečky objevují, když to nejméně potřebujeme. Čeká vás důležitý pracovní pohovor, nebo se chystáte na rande a při pohledu do zrcadla se nestačíte divit? Od dnešního dne si zapamatujte mantru pro čistou pleť a věříme, že se vám nepříjemné potíže vyhnou.  

  • Každý večer se odličte. Pečlivě. Bez výjimek.  
  • Jednou týdně si na obličej dejte masku s aktivním uhlím a bahnem s vysokým obsahem minerálů.  
  • Domácí masku aplikujte dvakrát týdně.  

Jednoduchá maska s úžasnými účinky 

A jdeme na to – první maska, kterou si budete připravovat, je z prachobyčejného vaječného bílku. Myslíte si, že něco tak ordinérního vás nevytrhne? Rozhodně se mýlíte. Vaječné bílky mají tu výhodu, že nijak pleť nedráždí. Zkrátka udělají svou práci a je hotovo. Již po prvním použití této přírodní masky si bude vaše pleť dokonale libovat. A jak na to? rozšlehaný bílek naneste na obličej a nechte působit 10 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou a těšte se z toho, jak budou černé tečky mizet.  

Je libo exfoliační péči? 

Další skvělý tip, jak zatočit s černými tečkami a s usazeným mazem, který představují, je pravidelná exfoliace. Určitě si také přejete, aby na vaší pleti nebyly nánosy odumřelých buněk, které nedovolují vašim pórům správně dýchat. Pro domácí peeling si připravte lžičku třtinového cukru a kapku oleje – ideální je olivový nebo kokosový, ale pokud máte doma například bambucké máslo, použijte jej.  

Smíchejte dvě přísady a krouživými pohyby je naneste na problematické části obličeje. Masku ještě nechte působit 5 minut a omyjte ji vlažnou vodou.  

Vaše pleť bude krásně čistá a černé tečky budou mizet.