Co si představit pod Havajskou masáží LOMI LOMI?

masaz lomi

Havaj je místem evokujícím pohodu, klid a relaxaci. Malebné tropické souostroví je plné krásných přírodních scenérií. Tento prastarý havajský národ má dlouhou a bohatou kulturní tradici a stejně proslulé jsou i jejich masáže. Havajané mají zcela zvláštní způsob uvažování a přístup k životu. Havajská masáž LOMI LOMI je způsobem, jak se k této filozofii přiblížit a dopřát svému tělu i mysli tu pravouhavajskou slast.Na Havajských ostrovech v dávných časech tato technika trvala i několik dnů v kuse a byla významným rituálem.

Havajská masáž LOMI LOMI je zrozena skrze filozofii spirituální stezky nazývané Huna. Základní princip této složité filozofie, která stojí nad těmi ostatními, zní: „Žehnejte všem a všemu, co si sami přejete.“Kéž bychom se od nich dokázali více učit. Žehnat tady znamená schopnost rozpoznání a zdůraznění kladné kvality věci či jednotlivce, kdy je důraz kladen na to, co následně vzroste, vydrží a nastane.

Havajané nás mají přečtené. Cítí, že naše kultura spíše zaujímá opačný postoj. Zdůrazňujeme to negativní a to nám pak vzroste. Negativní prvky jsou nejvíc na očích, nejvíc se o nich mluví a nejvíc se jimi v mysli zabýváme. To pak podle Havajanů velmi silně negativně působí na naši tělesnou schránku a trpíme nejrůznějšími psychickými i fyzickými potížemi.

Průběh a účinky Havajské masáže LOMI LOMI

V našem lidském těle působí životodárné energie a Havajané tvrdí, že síla myšlenky a naše přesvědčení zablokuje její proudění,stejně jak ji umí zablokovat i svalové napětí. Co je na mysli se projeví na těle.Pro tuto chvíli je vhodné použít masáž LOMI LOMI, která zvládne odstranit blokády uvnitř těla. Nezáleží na původu, zda je fyzický nebo psychický. Havajský národ všechny aspekty lidského těla vnímá jako celek. Lidské tělo je jednota včetně tělesných, duševních, duchovních i emocionálních jednotek. Léčení účinkuje ve všech ostatních oblastech, i když je aplikováno pouze v oblasti jedné.

Masáž LOMI LOMI a její účinky:

 • odstraňuje bolest svalů a kloubů, které uvolňuje
 • podporuje tok krve, mízy a lymfatického systému
 • pomáhá při detoxikaci organismu
 • urychluje hojení při křečových žilách a bolestivých modřinách
 • hojí otevřené rány
 • léčí kožní infekce a popáleniny
 • urychluje hojení po operacích
 • účinkuje velmi dobře i během těhotenství
 • navozuje harmonii těla i ducha
 • odstraňuje napětí, únavu, stres a černé myšlenky
 • má vysoký terapeutický, harmonizační a relaxační účinek

Masáž se provádí technikou použití prstů, dlaní a zejména loktů i předloktí. Důraz je kladen především na rytmiku a energičnost všech pohybů. Pohyb napodobuje lehké mořské vlny přecházející přes tělo. Masíruje se celé tělo, především záda, stehna, kyčle, paže, šíje a krk. Masírovaný je vnímán jako živá bytost, která se vrací do harmonické rovnováhy. Pomoc přináší i jemná uklidňující hudba, aromatické esenciální oleje a kokosové mléko.