Pročistěte vzduch v domácnosti bez čističky vzduchu

Pročistěte vzduch v domácnosti bez čističky vzduchu

Patříte mezi alergiky a ocenili byste, kdyby ve vašem interiéru byl stále čistý vzduch bez škodlivin, bez zbytečného prachu a podobně? Nabízí se možnost, že můžete investovat do čističky vzduchu, která vám s tímto problémem pomůže. Na druhou stranu ne každý si může čističku vzduchu dovolit, není to přece jenom levná záležitost. V případě, že si čističku vzduchu dovolit nemůžete, je tu ještě jedna možnost, jak efektivně vyčistit vzduch v interiéru. Co si pořídit pokojové rostliny, které tuto činnost zastanou naprosto skvěle? 

Banánovník 

Chcete ve své domácnosti pěstovat zajímavou pokojovou rostlinu, která sice bude nevšední, ale která na druhou stranu hravě vyčistí vzduch od nečistot a všeho škodlivého? Pak byste měli investovat do banánovníku, což je rostlina, která klidně může dorůst i do výšky tří metrů. Je to velice krásná pokojovka, která však nesnese příliš suchý vzduch. Nehodí se tak do bytů s tímto problémem.  

Filodendron 

Další takovou pokojovou rostlinou čistící vzduch v interiéru je filodendron. Jedná se o takovou retro květinu, která zdobí především takové interiéry, které jsou zařízené do skandinávského nebo jungle stylu. I když vám vzduch vyčistí skvěle, nemusíte ji zalévat často. Stačí ji zalít jednou za deset až čtrnáct dnů, to jí bude naprosto vyhovovat a takto bude naprosto spokojená.  

Orchidej 

Věděli jste, že i orchidej vás spasí před nečistým vzduchem? Málokdo si to uvědomuje, ale i krásná zdobná pokojovka zvaná orchidej, kterou nemají pěstitelé (hlavně ti začínající) zrovna v lásce, dokáže zbavit ovzduší alergenů a špíny. Při jejím pěstování nezapomínejte na to, že se nechává prolít (při zalévání ji tak namočte do vody a po jejím napití ji zase z vody vytáhněte ven – pobyt ve vodě ji zabíjí).  

Břečťan 

Další rostlina, která čistí vzduch, je břečťan. Mnozí lidé břečťan mají jenom na své zahradě, ale není to podmínkou ho zde mít. Rostlině se daří i v interiérech.