Během letních měsíců se snažíme většinou o to, abychom u práce utekli co nejdříve, kdy můžeme. Venku jsou totiž velká dusna a teploty dosahují pomalu třiceti stupňů, což je naprosto nemilosrdné počasí, během kterého musíme sedět v práci a potit se v málo větrané kanceláři. Není se čemu divit, když se snažíme co nejdříve z práce vypadnout, abychom alespoň před zavírací dobou stihli vykoupat se v bazénu na koupališti. Výhodu mají ti, kteří mají na své zahradě bazén, protože nemusí utrácet za koupaliště a do bazénu si mohou skočit vlastně kdykoliv, kdy jim to přijde vhod. Pakliže se v práci zdrží, mohou se vymáchat v bazénu i kolem půlnoci, pokud mají odpolední směnu, ráno je také možnost jistého osvěžení.
Samozřejmě mít bazén na svém vlastním pozemku je v řadě ohledů pěkně náročné. I když máte bazén v zemi nebo se pyšníte klasických nadzemním bazénem, musíte se snažit o dobré čištění, protože jinak se v takovém bazénu koupat nemůžete a tato investice byla naprosto zbytečná. Většinou je však čistění ten hlavní problém, který neumíme rozlousknout. Pakliže je tento váš problém stále nevyřešitelný, nechte se inspirovat následujícími radami, díky kterým například špinavou vodu vyčistíte raz dva!
• Chlor je zaručený pomocník
Je všeobecně známo, že na domácím bazénu se neobejdete bez chemikálií. Mezi největší pomocníky patří osvědčený chlor, který zničí veškeré špinavosti a jiné bakterie, které by vaši vodu mohly naprosto zašpinit, a vy byste díky nim do bazénu už nevlezli. Chlor je však nutný dávat do vody často, protože jeho účinky rychle vyprchají, zejména pak při každodenním koupání.
• Filtrace je na denním pořádku
Po každodenním koupání se zaměřte na filtraci. Právě ta je nejdůležitější krok, který můžete podnikat den co den, aby vaše voda byla naprosto průzračná. Pokud se více dní po sobě potýkáte s nevyřešitelně špinavou vodou, zapněte filtraci a vločkovač. Ten se lije většinou před trysku. Po něm bude voda opět krásně průzračná.