Modrá skalice do bazénu: tipy, jak ji používat

Modrá skalice do bazénu: tipy, jak ji používat

Domácí bazény jsou sice skvělým osvěžením během letních parných dnů, ale také jsou náročnější na údržbu. Za to potěšení, které však způsobují, jejich pravidelnou péči podstupujeme bez výmluv, kupodivu mnohdy s radostí. Někdy je však velkým oříškem jedno, a sice vyčistit bazén natolik, aby voda v něm byla opravdu průzračnost sama. Místo investování do různých výkřiků poslední chemie, stojí za zvážení modrá skalice do bazénu. Ta si totiž s lecčím poradí.  

Voda, která bude čistá jako studánka 

I když si možná myslíte, že voda ve vašem bazénu je opravdu čistá, takřka dokonale, přesto se vyplatí zkusit modrou skalici. Po jejím použití vás výsledek bezesporu velice překvapí. Jejím úkolem je především odstranit nejen velké, ale i malé řasy, navíc zabraňuje jejich výskytu a množení. 

Mnozí majitelé bazénů ji však neumí správně používat. Jak tedy na to? 

Jak se používá modrá skalice do bazénu? 

Abyste se těšili z účinků, které modrá skalice slibuje, je důležité vědět, jak se správně používá. Klíčem k úspěchu jsou prvotní kroky, které podniknete už při přípravě čistícího prostředku. Skalici rozmíchejte v nádobě s vodou, nechte ji poté dokonale rozpustit. Poté stačí spustit filtrační zařízení bazénu, vylít do ní obsah nádoby a počkat ideálně čtyřiadvacet hodin na výsledek. Po uplynutí této doby by měl být výsledek zcela zřejmý a viditelný.  

Samozřejmě abyste se těšili z maximálního účinku, k modré skalici do bazénu přidávejte také chlorové tablety. S nimi se ale musí zacházet velice opatrně (zejména se musí kontrolovat hladina chloru alespoň jednou za týden).  

Zajistěte bezpečnost 

Stejně jako při čištění bazénu jinými metodami, i v tomto případě pamatujte na bezpečnost a zajistěte ji. Modrá skalice do bazénu je samozřejmě chemikálie jako každá jiná, musíte při jejím používání dodržovat jistá bezpečnostní pravidla.