Počítač nebo herní konzole? Víme výhody a nevýhody

Počítač nebo herní konzole? Víme výhody a nevýhody

Jak trávíte svůj volný čas? Zatímco někteří sportují, jiní lidé tráví čas hraním počítačových her. Pokud jste také vášnivým hráčem počítačových her, pravděpodobně máte svého favorita v boji herní konzole versus počítač. Jak počítač, tak herní konzole mají své výhody a nevýhody, nad nimiž se pojďme na okamžik pozastavit.  

Jelikož se blíží vánoční svátky, mnozí rodiče by udělali radost svým ratolestem tak, že jim koupí právě něco na hraní her. Jenže nejsou si jistí tím, jestli je vhodnější investovat do herní konzole nebo jestli se nemá raději investovat do kvalitního počítače, který má skvělou grafiku a je pro hry jako dělaný. Aby byl výběr snazší, prozradíme vám základní výhody a nevýhody.  

Výhody a nevýhody herních konzolí 

Pokud zvažujete koupi herní konzole, nabízí se otázka, co je hlavní výhodou herních konzolí. Hlavní výhodou je jednoznačně ergonomie a také zaručená grafická kvalita. Také plynulost, žádné sekání, také kompatibilita her. Pro herní konzole také vychází exkluzivní herní tituly, navíc se hry snadno instalují a pořizovací cena herní konzole je krapet nižší než pořizovací cena herního počítače.  

Ovšem i herní konzole mají nevýhody. K nevýhodám patří vyšší pořizovací cena her nebo to, že hry vychází později než hry na počítač. Herní konzole mají také méně funkcí. 

Výhody a nevýhody počítače 

K výhodám počítače bezesporu patří to, že má více funkcí. Na počítač je dnes možné dělat doslova cokoli, počítače navíc nemusí být využívány jenom k hraní her. Navíc pořizovací cena her na počítač je daleko nižší než pořizovací cena her pro herní konzole. Také je jistou výhodou, že hry na počítač vychází poměrně brzy, dříve než hry na herní konzole. Bývají často i v lepším grafickém zpracování.  

Co se týče nevýhod, herní počítač není levnou záležitostí, je to spíše velký zásah do rodinných financí. Počítač má bohužel poměrně nízkou životnost a je zde vysoké nebezpečí virů.