Čtyři nejoblíbenější pokrmy cizích zemí, na které Češi nedají dopustit

Čtyři nejoblíbenější pokrmy cizích zemí, na které Češi nedají dopustit

Češi jsou milovníky jídla, o tom není pochyb. Když slaví narozeniny, jdou do restaurace, když slaví výročí, jdou do restaurace, když mají hlad, jdou zkrátka do restaurace. Nedávný průzkum se proto zajímal o to, jaké pokrmy Češi milují a na jaké nedají dopustit. Kupodivu se zcela zapomnělo na tradiční pokrmy české kuchyně, které jsou podle Čechů těžké do žaludku a těžce se tráví. Upřednostňovaly se pokrmy z cizích zemí, za nimiž jsou Češi ochotni si i přijet, aby se dozvěděli, jak chutnají v místě, kde vznikly. 

Podívejme se na čtyři nejoblíbenější pokrmy, které nejčastěji zazněly na otázku: ,,Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo?”

TIP: Jak udělat nálev na okurky?

Jednoznačně vede pizza

Pizza čili typický italský pokrm – to je něco, na co náš národ doslova nedá dopustit. Lidé pizzu milují, jsou dokonce přesvědčeni o tom, že je to vůbec nejlepší pokrm na světě. V současné době v České republice existuje mnoho pizzerií, které stojí za vyzkoušení. Stejně tak stojí za vyzkoušení jednotlivé druhy pizzy. Člověk by se neměl uchylovat jen k jedné, která mu zachutnala napoprvé. 

Sushi je v Česku stále více a více oblíbené

Mezi velice oblíbené pokrmy patří také japonské sushi, které se dokonce stává na velkých oslavách součástí rautů. Pokud jste procházeli obchodním centrem, určitě jste narazili na dlouhé fronty, které neměly konce. Ty obvykle vedou k nějaké skvělé sushi restauraci nebo sushi baru, kde mají sushi vyhlášené. Pro sushi si však zajeďte do samotného Japonska, kde chutná zcela jinak než u nás. Ostatně všechny pokrmy chutnají zcela jinak v zemi, odkud pochází. 

Češi nedají dopustit na guláš

Věděli jste, že guláš není český pokrm, ale je to pokrm maďarský? Češi ho přesto milují! Dokonce se v mnoha vesničkách koná takzvané Gulášování nebo Gulášfest, což jsou akce, během kterých jednotlivé týmy vaří guláše podle svých tajných receptů a soutěží o to, kdo uvaří guláš nejlepší. 

Halušky jsou stále v kurzu

Slovenské halušky dělí Čechy na dvě skupiny, a sice na ty, kteří je milují, a na ty, kteří je nemusí. Více lidí je však v té skupině, která halušky doslova zbožňuje.