Alternativy k cigaretám

Alternativy k cigaretám

Oblíbenost klasických tabákových výrobků neustále klesá a jejich budoucnost je nejistá, protože na trh přicházejí alternativy. Na českém trhu už je zhruba 14 procent uživatelů, kteří preferují místo klasiky zařízení na zahřívání tabáku. Rostoucímu zájmu o nové alternativy nahrává nespočet důvodů – od menších zdravotních důsledků až po lepší cenu.

Méně škodlivé alternativy

V tradičních výrobcích je tabák materiálem, který hoří a vytváří dým obsahující řadu škodlivých toxických látek. Ty škodí nejen svému uživateli, ale také okolí, které se tak stává pasivním uživatelem. Čím dál více lidí se právě kvůli škodlivosti rozhodlo se zapalováním úplně skončit, nebo přejít na méně škodlivou alternativu. To je ideální varianta, jak vyměnit cigarety, ale ne nikotin.

Alternativami mohou být zařízení na zahřívání tabáku. Mezi velké oblíbence v tomto segmentu patří PULZE. Mezi neodmyslitelné výhody těchto zařízení patří absence vzniku škodlivých látek, které vznikají při zapálení, jako jsou:

  1. dehet,
  2. oxid uhelnatý.

Výhody pro obě strany

Navíc si uživatel PULZE může vybrat z několika příchutí a zvolit si intenzitu podle teploty – čím vyšší teplota, tím intenzivnější chuť. Právě příchutě ovlivňují i vůni, kterou zařízení produkuje. Což je pro lidi v bezprostřední blízkosti výborná zpráva, protože dým už nesmrdí, ale zároveň neobsahuje výše zmíněné škodlivé látky. Dalšími výhodami je absence klasických strastí, se kterými se uživatelé krabičkových produktů setkávají, jako jsou: 

  • žloutnutí zubů a nehtů,
  • obtěžování okolí,
  • opouštění kolegů či přátel a stahování se do povzdálí,
  • zápach oblečení.

V neposlední řadě je významným benefitem těchto produktů nižší cena, což je také častým důvodem, proč se lidé rozhodují k přechodu na alternativy, jako je PULZE.