Chyby, jakých se při hubnutí dopouštíme

Chyby, jakých se při hubnutí dopouštíme

Rozhodli jste se letos na koupalištích všechny dostat doslova do kolen? Rozhodli jste se zhubnout tolik, kolik jste doposud ještě nezhubli? Možná na své štíhlé postavě pracujete už nějakou tu dobu, možná jste s hubnutím začali teprve nedávno – v každém případě je nutné zmínit, že se i při hubnutí můžete dopouštět mnoha chyb, díky nimž nepůjde hubnutí tak snadno, jak byste možná chtěli. V případě, že se nyní snažíte zhubnout do plavek, máme pro vás seznam chyb, kterých se možná dopouštíte (a možná taky ne). 

Dostatečně nepijete

I když se říká, že hubnutí je z osmdesáti procent jen o správném stravování, i pitný režim má na štíhlé postavě svůj podíl. V případě, že nedodržujete pitný režim, do těla nedostáváte to, co během dne vypotíte, tudíž se dostanete do stavu dehydratace a není vám zrovna dobře (dehydratace jde ruku v ruce s bolestí hlavy). Proto dostatečně pijte – samozřejmě ne alkohol ani kávu, což jsou nápoje, jež mají tendenci lidské tělo spíše vysušovat. 

Nekonzumujete doplňky stravy

Pokud do svého těla nedokážete dostat pestrou a zdravou stravu, je nutné doplnit potřebné živiny doplňky stravy. To však samozřejmě není stejné jako u konzumace léků, na nichž si můžeme vypěstovat závislost. Doplňky stravy jsou naopak pomocníčci, kteří nám dodají do těla prospěšné látky a vitaminy, díky nimž bude tělo správně fungovat tak, jak má. 

Nejíte 

Jak již bylo několikrát zmíněno, správná strava je základ úspěchu. Bohužel mnozí lidé si myslí, že štíhlé a hubené postavy dosáhneme jen tehdy, pokud nebudeme jíst. Jenže co je to za nesmysl? Živiny a tělu prospěšné látky do těla musíme nějak dostat, a to tak, že budeme jíst. Tím, že jíst nebudeme, si jen podráždíme žaludek a poštveme ho proti nám. Hladovkou si své zdraví spíše ruinujeme a nutíme tělo k tomu, aby si ukládalo zásoby do nejméně oblíbených partií.