Nejvíce lovené ryby v České republice

Nejvíce lovené ryby v České republice

Patříte k milovníkům ryb, nebo dokonce k vášnivým rybářům? Pak jistě dokážete o rybách nějakou chvíli povídat. V současné době přibývá rybářů, kteří mají lov ryb jako svůj koníček. Pro mnohé je to způsob, jak se uklidnit, uvolnit. Pro jiné je to zase odpočinek od rodiny nebo neutichajících manželek či partnerek. V případě, že patříte k rybářům a lov ryb si nenecháte vzít, určitě se o rybách chcete mnoho věcí dozvědět. Třeba oceníte to, jaké ryby jsou nejvíce lovené v České republice. 

Úvodem je třeba říct, jaká ryba je tou největší. Za největší (pozor, kaprovitou) rybu se považuje kapr obecný, který je pro Českou republiku velmi významný. Jedná se zároveň o nejvýznamnější druh chovaný v akvakultuře. Je to také první domestikovaná ryba v historii. Dost ale o kaprovi, lovené jsou i další ryby. Jaké jsou tedy nejvíce lovené u nás?

Kapr je v čele i tohoto žebříčku

Pokud bychom měli sestavit žebříček nejlovenějších ryb u nás, první místo by jednoznačně obsadil kapr obecný, o němž jsme si výše zmínili pár zajímavých informací. Tomu, že je kapr obecný tak hojně lovený, se nemůžeme divit. Tvoří až osmdesát procent veškeré naší rybí populace. Loví se hlavně na krmné boilies neboli na kapří kuličky. Využívá se i tygřího ořechu

Dalším hojně loveným je cejn velký

Typickou rybou dolních toků řek je cejn velký, který je taktéž velmi hojně lovený. Je to všežravá ryba, ulovíte ji takřka na cokoli. V mládí se živí hlavně planktonem, později jsou loveni na klasickou kukuřici nebo třeba na hrách. 

Pstruh duhový je další v pořadí

Třetí nejvíce lovenou rybou v České republice je pstruh duhový, který byl do našich vod dovezen roku 1888. Pstruzi milují hlavně korýše, ale také hmyz a raky. Pstruh duhový se neloví jen u nás, ale také v zahraničí. Rekordní pstruh se ulovil v Britské Kolumbii.