Čistička vzduchu není třeba. Pořiďte si pokojové rostliny

Čistička vzduchu není třeba. Pořiďte si pokojové rostliny

O čističkách vzduchu se neustále všude mluví. Dokonce to dnes velice často propagují takzvaní influenceři na sociálních sítích. Pravdou však je, že čističky vzduchu nejsou zrovna nic levného. Právě naopak – ne každý si je může dovolit. Pokud přemýšlíte nad tím, že si čističku vzduchu pořídíte, zvažte, jestli není lepší investovat do pokojových rostlin, které fungují na stejném principu – také dokážou dokonale pročistit vzduch, navíc jsou daleko levnější než jakékoli čističky vzduchu, které jsou jenom stroji, tudíž se mohou velice brzy pokazit.  

Navíc přístroje v domácnosti něco stojí – jejich provoz je daleko nákladnější než pěstování pokojových rostlin. Pořiďte si proto spolehlivější pomocníky, kteří vám vzduch vyčistí takřka ihned a bez zbytečných okolků.  

Fíkusy 

I když se fíkusy neřadí k zrovna moderním pokojovým rostlinám, jsou zdraví prospěšné. Nevyžadují takřka žádnou péči, na druhou stranu odstraňuje ze vzduchu toxické látky, jako je třeba benzen nebo formaldehyd. Ke svému spokojenému životu potřebuje jenom dobré světlo, ale ne přímé sluníčko, a pravidelné, mírné zavlažování. Pokud to fíkusu dopřejete, bude čistit vzduch ve své zelené barvě po celý dlouhý rok.  

Palmy 

Na druhou stranu velice moderní rostliny jsou palmy. Palmy do domácnosti vnesou trochu exotiky a trochu prázdninové atmosféry, za což určitě budete neskonale vděční. Ze vzduchu dokážou odstranit škodlivé toxiny, které se třeba z nábytku uvolňují i několik dlouhých let. Navíc nevyžadují žádnou extrémní péči, dokonce nevyžadují ani častou zálivku.  

Bambus 

Co si pořídit do domácnosti bambus? Bambus ocení hlavně příznivci takzvaného feng-šuej. Takové bambusy dokážou pohltit formaldehydové výpary, kromě toho dokážou zvýšit vlhkost vzduchu v suchých místnostech. Jedná se o symbol prosperity a je to zároveň velice moderní pokojová rostlina.