I plnoštíhlé ženy si mohou dovolit krásné róby, jen se to musí umět!

plnostihlesvatba

To, že vám příroda nenadělila ideální míry, jako mají modelky, ještě neznamená, že musíte vypadat jako šedá myš. Pár kilogramů navíc nemusí být nikdy na škodu, jen je potřeba rafinovaně schovat nedostatky a přednosti naopak vyzdvihnout.

Prvním krokem, pokud se chystáte na společenskou událost, ať už na podnikový večírek, ples, či do opery, je ujasnit si, o jak formální či neformální událost se jedná. Každopádně ať už vyrazíte kamkoli, vždy je lepší dostavit se oblečená slušněji či společenštěji, než je pro danou příležitost vyžadováno. Dlouhá večerní róba vynikne spíše na vyšší postavě, kterou pěkně vytvaruje, kdežto dámy s menší postavou zazáří v šatech kratší délky, která dá vyniknout pěkným štíhlým lýtkům. Vyšší podpatky zase nožky pěkně prodlouží a přidají cenné centimetry. Pokud přemýšlíte, jakou zvolit barvu, zkuste léty prověřenou klasiku. Červenou či černou barvou společenských šatů nic nepokazíte. I když barevné trendy se každoročně mění, konkrétně tyto dvě stálice jsou v módě už spoustu let a ještě dlouho budou.

Pokud toužíte po určité dávce extravagance, sáhněte po šatech s nevšedním a vaší postavě lichotícím střihem. Jsou vaší předností štíhlá lýtka? Nebojte se je ukázat v šatech s předním či bočním rozparkem a vyššími podpatky. Máte poprsí, na které jste hrdá? Zvýrazněte tuto svoji velkou přednost v šatech s překříženým živůtkem a pásem pod prsy, který prsa pozvedne, a ještě k tomu upozorní na váš pas. Chcete schovat větší bříško či nedostatky v pase? Využijte asymetrii, řasení či nabíranou látku na problémových partiích. Co se týče šperků, určitě dejte přednost výrazným a masivnějším kouskům. Rozhodně se vyhýbejte tenkým řetízkům či náramkům. Tenký řetízek oproti silnější ruce vůbec nevynikne, a navíc bude vypadat ještě titěrnější, čímž vaši ruku opticky zvětší.