Itálie není jen o těstovinách. Zamilujte si nejznámější místa

Nejznámější místa Itálie

Do Itálie se jezdí především za sluníčkem a za dobrým jídlem. Ovšem Itálie není ani zdaleka jenom o těstovinách a milované pizze. Je zde mnoho míst, která stojí za navštívení. Samozřejmě nemusíte procestovat každičký kousek této krásné, jídlem vonící země, jenom si vytipujte ta nejznámější místa, která stojí za návštěvu. Až procestujete níže zmíněná města, můžete říct, že jste procestovali celou Itálii. A teprve potom si můžete ve své stírací mapě seškrábat tuto zemi.

Řím není jen o Koloseu

Mezi hlavní zastávky každého správného turisty patří i Řím. Jedná se o jedno z nejkrásnějších měst na zemi, leží na řece Tibeře a je vzdálené necelých třicet kilometrů od pobřeží Středozemního moře. Mimochodem je to i hlavní město celé slunné Itálie. Navíc je to město plné památek. Kromě nejznámějšího Kolosea zde můžete navštívit i Baziliku svatého Petra, dále Forum Romanum či populární fontánu, která vám splní i to nejtajnější přání, fontánu di Trevi.

Benátky plné nevídané architektury

Mezi krásná italská města se řadí i Benátky. Právě zde se můžete pokochat nádhernou architekturou, můžete se zde povozit na gondole při zpěvu převozníků a samozřejmě se můžete projít po nádherném Náměstí svatého Marka. To však není to jediné, co vás v Benátkách čeká. Za zmínku stojí i Dóžecí palác nebo Most vzdechů.

Pisa a její šikmá věž

Při toulkách Itálií nesmíte zapomenout na Pisu. Jedná se o město nacházející se v Toskánsku, které je známé především svou šikmou věží.

Zamiřte do italské metropole

V poslední době se velice často jezdí i do Florencie. Jedná se o italskou metropoli, která byla ve středověku centrem významné městské republiky. Najdete zde celosvětově známou Santa Maria del Flore, dále taky Palazzo Vecchio či obdivuhodný palác Pitti. Za navštívení stojí i bazilika Santa Croce, která patří k těm nejkrásnějším na světě.