Jak se postarat o zahradní nábytek během roku

Jak se postarat o zahradní nábytek během roku

Zahradní nábytek nedílně patří na každou zahradu, která se rozprostírá kolem domu. A dokonce k němu velmi často přibývá dětský nábytek, pokud se rodina rozroste o nové, mladé členy. Abyste se však vyhnuli pravidelnému nakupování nového a nového posezení, starejte se správně o ten, který už jednou koupíte. Pamatujte na to, že i dřevo nebo jiný materiál můžete ochránit před výkyvy počasí, a tím zvýšit jeho životnost.

Nejčastější bývá nábytek ze dřeva

Mezi nejoblíbenější druhy zahradního nábytku patří bezesporu alternativy ze dřeva. Působí totiž velmi hezky, moderně, nadčasově, navíc dřevo má krásnou kresbu i strukturu. Jde z něj teplo, což se pro grilovací večírky víc, než hodí. Jenže je to materiál živý čili vlivem okolních faktorů se může různě měnit. A je zapotřebí ho podpořit nebo alespoň zachovávat jeho odolnost. Tím se prodlouží jeho životnost a zachová takový vzhled, v jakém jste si ho kupovali. 

Aby k naplnění tohoto scénáře skutečně došlo, nábytek jako materiál udržujte pomocí nejrůznějších speciálních olejů a vosků. Dřevo totiž vysychá a absorbuje do sebe vlhkost, což může i jeho vzhled výrazně poškodit. Nový nátěr dodává nábytku opětovný lesk a krásu. 

Jednou za čas stůl vyčistěte a obruste

Pokud na první pohled vyžaduje zahradní nábytek ze dřeva drastičtější zásah, úplně se tomu nebraňte. Povrch můžete vyčistit nebo ho obrousit. Tím se zbavíte zašedlosti dřeva. Nemusíte dokonce pro takovou práci volat stolaře nebo truhláře. Zvládnete to pomocí brusky, která vám dřímá ve vaší kutilské dílně.

Jestliže se rozhodnete k tomuto výraznějšímu zásahu, využijte například také čističe na dřevo, který se nanáší štětcem. Důvodem používání tohoto produktu je především obnovení kresby dřeva, která po letech používá může postupně zanikat.