Jak vybrat ten správný druh matrace?

Jak vybrat ten správný druh matrace?

Už vás bolí po ránu záda, nespí se vám vůbec dobře a vaše matrace je naprosto proležená? Je načase investovat do nové matrace, respektive do kvalitní matrace, která vám opět zajistí skvělý a bezproblémový spánek. Při výběru matrace vás však může zarazit opravdu obrovská nabídka. Na trhu jsou pružinové matrace různých velikostí, stejně tak latexové a pěnové matrace prakticky všech rozměrů. Nabízí se tedy otázka, který druh matrace je ten správný?

Výběr matrace rozhodně nepodceňte

Mnozí lidé sáhnou po té první matraci, kterou uvidí a která se jim líbí i cenově. Jenže pravdou je, že výběr matrace by se rozhodně neměl nijak podcenit. Druh matrace, jenž si přinese domů, by měl odpovídat především vaším požadavkům, které je nutné si dopředu ujasnit. 

Tak například – v jaké poloze spíte? Právě poloha během spánku je při výběru matrace klíčová. Vede především ke správnému výběru tvrdosti matrace. Lidé spící na boku by měli volit spíše měkčí matraci, lidé spící na zádech by zase měli volit matraci o něco tvrdší. 

Kromě toho je klíčová délka, šířka a také výška matrace. 

Každý materiál má jiné vlastnosti

Co je třeba si při výběru matrace uvědomit, je to, že každý materiál má zcela jiné vlastnosti. Zatímco matrace ze studené pěny mají kupříkladu skvělou elasticitu a vynikají také výbornou tvarovou stálostí, matrace z paměťové pěny se zase dokonale přizpůsobují anatomii těla a perfektně stabilizují tělo v optimální poloze pro spaní. 

Pokud toužíte po ekologičtější alternativě, pak volte matrace z bio pěny. Ta byla vyrobená ze suroviny z přírodních olejů. Matrace tedy nejsou vyráběné z ropy nebo z jiných neekologických surovin. 

Co se týče pružinových matrací, ty jsou zase typické tím, že mají ochrannou vrstvu impregnovaného silného filcu, který zabraňuje průniku pružin. Jelikož na sebe jednotlivé matrace už nejsou příliš vázány, podrobí se plně vašemu tělu.