Jednoduché způsoby, jak můžete ušetřit každý den 

Jednoduché způsoby, jak můžete ušetřit každý den

Ať už bojujete s financemi nebo ne, ušetřit nějakou tu korunu navíc se může vždycky hodit. Spousta lidí se dopouští hlavní chyby v tom, že se snaží šetřit tím způsobem, že po výplatě utrácí, jak chtějí, a teprve co jim zbude, odvádí na spořicí účty. Dělat bychom to ale měli obráceně – ihned po výplatě si odvést určitou částku na spořicí účet, a žít ze zbylé výplaty. Jedině tak se vám může podařit ušetřit nějaké ty peníze navíc. Aby se vám podařilo ušetřit co nejvíce, je důležité omezit určité výdaje. A myslet na ně je třeba každý den! 

Utraťte více teď, abyste v budoucnu ušetřili 

Pokud chodíte na jeden velký týdenní nákup, je dobré nakoupit i takové potraviny, které se vám nebudou hodit při vaření příští týden. Mělo by jít o potraviny, které jsou ve velké slevě, a je možné je vhodným způsobem uskladnit, aniž by tím utrpěla jejich životnost. Tak například maso. Tento týden je v obchodech maso s více než 50 % slevou (aniž by se blížil konec jeho životnosti), ale příští týden pro vás nabídka nemusí být vůbec zajímavá. Než tedy v příštím týdnu kupovat maso za plnou cenu, vyplatí se nakoupit nyní maso, které je levnější. 

Nakupujte dárky po celý rok 

Většina lidí řeší své vánoční nákupy těsně před začátkem těchto svátků. Myslet na ně ale můžete mnohem dříve! Pokud objevíte nějakou věc za dobrou cenu, která by se někomu z vašich blízkých mohla hodit, zaměřte se na ni. Můžete například sledovat a koupit v okamžiku, kdy bude zlevněná. Přitom nejste nijak omezeni časem, takže vyčkávání vás nebude stresovat. 

Elektrická zařízení 

Vypínejte osvětlení, televizor, rádio a další přístroje (ty méně frekventované i z elektrické sítě). Tímto jednoduchým způsobem můžete také ušetřit. Nebude to žádná závratná suma, nicméně se může projevit v rodinném rozpočtu. 

Co můžete, opravte 

Pokud je ve vašich silách věc opravit, udělejte to. V některých případech to může být levnější než koupit věc novou.