Módní značky reagující na válku na Ukrajině 

Módní značky reagující na válku na Ukrajině

Celý svět nevěří svým očím, když sleduje snímky, které se skutečně dějí v roce 2022. Jasné NE podporovatelům válečného konfliktu se rozhodly vyjádřit také některé světoznámé módní značky.  

Končí s businessem v Rusku 

Srdceryvné snímky z Ukrajiny přiměly některé značky k tomu, aby nehleděly na zisk a udělaly, co je potřeba. Některé značky si tak již na území Ruské federace nebude možno zakoupit. Jedná se o módní domy Hermes, Chanel, Kering nebo LVMH. Na podpoře svých prodejů na území Ruska se nehodlají podílet ani značky spadající pod Inditex, kam patří také Bershka nebo Zara.  

Tučné příspěvky, které ihned pomáhají 

Ti, kdo se ozvali jako první, jsou například značka Gucci. Tento známý módní dům bude věnovat 500 tisíc dolarů přímo na UNHCR. Peníze se přesouvají pomocí jejich iniciativy s názvem Chime for Change.  

Chanel se zase rozhodnul věnovat 2 miliony eur přímo humanitárním organizacím. Konkrétně peníze rozdělil mezi Care a UNHCR.  

O své výdělky se rozhodla podělit i značka LVHM. Ta se rozhodla mezinárodnímu výboru Červeného kříže poslat 5 milionů eur. Zde půjde pomoc na přímé i nepřímé oběti válečného běsnění.  

Charitní činnost podporuje i Louis Vuitton. Ten poskytl organizaci UNICEF okamžitý dar v podobě jednoho milionu eur. Pomoc bude směřována především na pomoc dětem a rodinám z Ukrajiny.  

Armani Group věnuje 500 tisíc eur Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Pomoc bude směřována pro ochranu těch, kteří před válkou prchají.  

Také Adidas, Nike, Puma, Under Armour nebo Mango se rozhodly, že podpoří charitativní organizace.  

Gigi Hadid věnuje peníze charitě 

Nejen módní značky, ale také světoznámé osobnosti dělají, co mohou. Například supermodelka Gigi Hadid se nechala slyšet, že výtěžek z módní přehlídky na podzim 2022 hodlá věnovat na pomoc Ukrajině. Jedna z nejznámějších modelek pak tento akt solidarity přenesla i na další zástupce z řady modelek.  

Módní svět reaguje na aktuální informace po svém.