Narodili jste se v osmdesátkách? Na jaké věci nezapomenete?

Narodili jste se v osmdesátkách? Na jaké věci nezapomenete?

Každá generace je určována kulturou, módou a světovým děním. Tyto všechny okolnosti na nás mají mnohem větší vliv, než si myslíme. Jaké pohádky a seriály frčely, jaké jsme používali předměty, to vše patří do koloritu letošních třicátníků a čtyřicátníků. Patříte mezi ně i vy?  

Kazety jely ve velkém 

Dnešní generace nemá ani tušení, co znamenalo spojení audio kazety a obyčejné tužky. Vy to ale moc dobře víte a vzpomínáte, jak jste půl kazety přetočili, abyste se konečně dostali na pásce ke své oblíbené písničce. Je jedno, zda jste poslouchali Kelly Family, Lunetic, nebo třeba East 17. Vždycky se našla pecka, kterou jste chtěli slyšet stále dokola.  

Díky, mami 

Přejete si opravdu dobře pobavit své děti nebo přátele? Vytaste na ně fotku ze základní a střední školy. Možná i vy se podivíte, co jste to měli na hlavě za vrabčí hnízdo. K tomu usedlé kalhoty vytažené nad pupek, v ideálním případě pak všemi barvami hrající tričko s Mickey Mousem. Ti, kterým maminka „dobře radila“ ještě na střední, se mohou pochlubit třeba výstavním límečkem trčícím z vytahaného svetru. Zkrátka skvělá móda.  

Polepený pokojík 

Sotva se otevřely hranice, vyrojilo se tolik věcí, o kterých se ani nesnilo. Najednou tady bylo všechno, co jste si přáli. Taky hromada časopisů a plakátů. Kdo neměl polepený celý pokojík a nejlépe třeba i celou postel, jako by nebyl. Přiznejte se, kdo měl nad postelí Madonnu, Backstreet Boys, DJ Boba, nebo třeba Fun Factory 

Sociální síť? Jo, na klepači 

Zatímco dneska je pro teenagery důležité mít swag profilovou fotku, na které si nejsou pro miliony použitých filtrů ani trochu podobní, tak tyhle potíže jste řešit nemuseli. Sraz byl každý den po škole u klepače koberců na sídlišti. Ten zároveň sloužil i jako průlezka. Zkrátka ideální sociální síť.  

Také patříte mezi legendy osmdesátek? Noste hlavu nahoru, tato doba se již opakovat nebude.