Největší chyby v líčení, kterých se ženy dopouští

Největší chyby v líčení, kterých se ženy dopouští

Spousta žen, když jsme byly malé, chtěly dospět, aby mohly nosit vysoké podpatky, dlouhé šaty a krásný make-up. Některým se to splnilo, ale tápou ve třetím bodě, tedy na dokonalém a krásném make-upu, který rozhodně není tak krásný jako u žen na fotografiích na internetu. V současné době jsou největším problémem oční linky, které dělá většina žen kostrbaté a nerovné. Dalším problémem je špatné rozetření make-upu a další věci.  

I když se ženy dnes a denně snaží o perfektní líčení, stejně dělají několik chyb. Vypíchli jsme ty nejčastější. Děláte tyto chyby taky? Raději se jim vyvarujte. 

Obočí jako jedna velká kapitola 

Minulý rok bylo trendy mít perfektní obočí. Některé ženy si to přebraly velmi špatně a začaly nosit obočí tak hrubé, že ani neviděly, kde jim začíná předěl s vlasy. Ale vážně, následujte svůj přirozený tvar a pokud nechcete nic zkazit, tak si buď zajděte do Brow baru nebo si obočí jen zvýrazněte barevným gelem. Můžeme najít i extrémní protiklady, téměř žádné obočí, které spíš nemáte, než máte. Ještě, že se s tím dnes setkáváme už minimálně. Můžeme najít ještě mnoho obdob: spojené obočí, obočí kilometr od sebe, obočí ve tvaru značky Nike nebo ve tvaru spálených hranolek. Dejte si na obočí záležet, protože dělá asi 80 % vzhledu Vašeho obličeje. 

Až moc tmavý make-up 

Předěl mezi krkem a obličejem není nic pěkného, dávejte si na to pozor. Některé make-upy mají velkou tendenci oxidace (na vzduchu tmavnou), a proto si nejlépe první kupte vzorek (nebo jej vyzkoušejte v drogerii), počkejte pár minut a podívejte se na něj na denním světle, protože umělé světlo dokáže hodně zkreslovat. 

Přehnané přetahování rtů konturovací tužkou 

Přehnané přetahování rtů konturovací tužkou bylo trendem, protože všichni přece chtěli mít obrovské rty a ten, kdo na nebyl na botoxu, si koupil konturku a přetáhl si rty o jeden centimetr. To ale opravdu není řešením, konturování rtů může hodně pomoct ženám, které mají rty ploché a maličké, ale v rozumné míře. Pokud si kupujete rtěnku ke konturce, kupte si stejný odstín, tmavší konturka než rtěnka už je dáno pasé. V případě, že se bojíte konturovat, jsou zde lesky na rty, které při správně zvolené barvě mohou rty taky opticky zvětšit.